Philips oczyszczacz
materiały prasowe
Zdrowie

Jak oczyszczać i nawilżać powietrze w domu?

Wzrost zanieczyszczenia środowiska sprawia, że nawet we własnym domu nie możemy już cieszyć się czystym powietrzem. Z tego powodu najbardziej cierpią alergicy. Czy możemy coś na to poradzić?

O tym, że powietrze, którym oddychamy, jest coraz bardziej zanieczyszczone, wiemy chyba wszyscy. Większość z nas wydaje się pewnie jednak, że gdy wracamy do domu, możemy wreszcie odetchnąć pełną piersią i czystym powietrzem. Tak jednak nieprawda, a wiedzą o tym zwłaszcza alergicy. Dlaczego tak jest i czy możemy jakoś temu zaradzić?

Powietrze (nie)krystalicznie czyste

Poziom zanieczyszczeń powietrza stale rośnie i to nie tylko – jak moglibyśmy sądzić – w dużych miastach, lecz także w mniejszych miejscowościach, a nawet na wsiach. I nie ma się co łudzić, że drzwi i okna wystarczą, by powietrze w naszym domu pozostało czyste. Zanieczyszczenie powietrza ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie. Może wywołać  infekcje wirusowe i bakteryjne oraz choroby przewlekłe, takie jak astma, alergie, choroby krążenia itp. Z tego powodu cierpią przede wszystkim astmatycy. Statystyki pokazują, że aż 80 procent dzieci z astmą jest również alergikami uczulonymi głównie na pyłki i kurz. Naukowcy przewidują, że w 2040 roku aż 80 procent populacji będzie miało skłonności do alergii.


Ta sytuacja pogarsza się jeszcze bardziej w sezonie jesienno-zimowym, kiedy zaczynamy ogrzewać nasze mieszkania. Wyższa temperatura, a zarazem mniejsza wilgotność powietrza powoduje wysuszenie śluzówek górnych dróg oddechowych, a potęguje dyskomfort spowodowany działaniem alergenów. Doskonale wiedzą o tym mamy małych alergików. Coraz częstsze infekcje, katar i kaszel to niestety norma u dzieci z astmą lub alergią. Podczas gdy myślimy, że nasza pociecha przynajmniej w domu może odetchnąć z ulgą, szacuje się, że raczkujące dziecko wdycha zanieczyszczenia równe 4 papierosom dziennie! Czy możemy jakoś temu zapobiec i poprawić jakość powietrza w naszym domu?

Nawilżanie to podstawa

Philips oczyszczacz
materiały prasowe
Skoro powietrze na zewnątrz jest jeszcze bardziej zanieczyszczone niż to, którym oddychamy w domu, wietrzenie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co zatem zrobić, by zwiększyć komfort oddychania naszych domowników? Przede wszystkim nawilżać powietrze, zwłaszcza teraz, jesienią i zimą, gdy nasze grzejniki będą pracować na pełnych obrotach. Jak to robić? Można oczywiście wykorzystać stary, domowy sposób i położyć na grzejnikach wilgotny ręcznik. Pamiętajmy jednak, że efekt nawilżenia powietrza będzie krótkotrwały i nadal będziemy oddychać tymi samymi zanieczyszczeniami. Lepiej zatem zaopatrzyć się w profesjonalny nawilżacz powietrza, zwłaszcza jeśli nasze dziecko ma astmę lub alergię. Jaki nawilżacz wybrać? Najlepiej tak, który jednocześnie oczyści powietrze tak jak combi 2w1 PHILIPS. Swoje efektywne działanie urządzenie zawdzięcza kilku rozwiązaniom. Technologia VitaShield IPS skutecznie filtruje zanieczyszczenia, drobne cząsteczki takie jak: gazy, bakterie i wirusy o wielkości powyżej 20nm. Urządzenie to usuwa do 99,9 procent pyłków, kurzu, roztoczy, bakterii i wirusów oraz sierści znajdujących się w powietrzu. Z kolei unikalna technologia NanoCloud zapewnia wydajne i higieniczne nawilżanie powietrza bez białym plam i mokrych śladów na podłodze wokół urządzenia. 


Oczyszczacz combi 2w1 PHILIPS jest intuicyjny i łatwy w obsłudze. 3-stopniowy system wskaźników LED poinformuje cię o jakości powietrza, a 3-stopniowe ustawienia prędkości wentylatora umożliwiają dostosowanie przepływu powietrza do własnych upodobań. Nie musisz się jednak sama martwić się o ustawienia. Inteligentny czujnik mierzy jakość i wilgotność powietrza w pomieszczeniu i automatycznie dostosowuje wszystkie parametry, przez co możesz cieszyć się zdrowszym powietrzem w każdym momencie.
 

Philips oczyszczacz
materiały prasowe


Dzięki łatwemu do ustawienia zegarowi urządzenie może działać przez wybraną liczbę godzin, po upływie których wyłącza się automatycznie. Urządzenie posiada także specjalne ustawienie na noc: tryb snu. Działa wtedy ciszej, z mniejszą prędkością oraz ma wyłączone wszystkie przyciemnione wskaźniki. Dzięki temu snu twojego dziecka nie zakłóci ani hałas, ani kaszel spowodowany zanieczyszczonym czy zbyt suchym powietrzem.

Oczyszczacz combi 2w1 Philips możesz kupić na www.euro.com.pl

Redakcja poleca

REKLAMA
Nasze akcje
częste oddawanie moczu u dziecka
Zakupy
Szukasz najlepszego nocnika dla dziecka? Sprawdź nasz ranking!
Współpraca reklamowa
Kobieta czyta książkę
Zakupy
Tej książce ufają miliony rodziców! Czy masz ją na półce?
Współpraca reklamowa
łojotokowe zapalenie skóry
Pielęgnacja
Test zakończony sukcesem! 99% osób poleca te kosmetyki
Współpraca reklamowa
Polecamy
Porady
Ile dać na Chrzest?
Święta i uroczystości
Ile dać na chrzest w 2024 roku? (ile od dziadków a ile od chrzestnej, chrzestnego i gości) 
Luiza Słuszniak
wierszyki o wiośnie
Gry i zabawy
Wiersze o wiośnie: piękne utwory znanych poetów i krótkie rymowanki dla dzieci
Ewa Janczak-Cwil
cytaty na komunię
Cytaty i przysłowia
Cytaty na komunię świętą: piękne i mądre, Jana Pawła ll, cytaty z Biblii
Joanna Biegaj
ospa u dziecka a wychodzenie na dwór
Zdrowie
Ospa u dziecka a wychodzenie na dwór: jak długo będziecie w domu? Czy podczas ospy można wychodzić?
Milena Oszczepalińska
chłopiec, dziecko, krzyk, złość
Wychowanie
Agresywne dziecko w przedszkolu: co robić, gdzie zgłosić?
Magdalena Drab
Cytaty na chrzest
Cytaty i przysłowia
Cytaty na chrzest: piękne sentencje i złote myśli z okazji chrzcin
Milena Oszczepalińska
Szkoła w Chmurze: kto może z niej skorzystać?
Edukacja
Szkoła w Chmurze: na czym polega, czy jest legalna i kto może z niej skorzystać?
Małgorzata Sztylińska-Kaczyńska
Przedszkolaki powinny się bawić, a nie ciągle uczyć
Edukacja
Przedszkolaki coraz częściej potrafią czytać i pisać, ale mają zaburzenia sensoryczne. Gdzie tkwi błąd?
Milena Oszczepalińska
dziecko ciągle choruje
Zdrowie
Dziecko ciągle choruje: nawracające zapalenie oskrzeli i infekcje gardła [CO ROBIĆ?]
Magdalena Drab
Pełne szpitale RSV
Aktualności
Lekarz mówi wprost: dziecko z RSV i z dusznością umrze, jeśli nie trafi do szpitala
Ewa Janczak-Cwil
wpływ telewizji na rozwój dziecka
Wychowanie
Wpływ telewizji na rozwój dziecka – negatywne i pozytywne skutki oglądania telewizji
Aneta Grinberg
morfologia u dzieci
Zdrowie
Morfologia u dzieci – jak czytać wyniki krwi [NORMY]
Ewa Janczak-Cwil
znieczulenie podpajęczynówkowe
Poród naturalny
Znieczulenie podpajęczynówkowe najczęściej stosowane podczas cesarskiego cięcia [zalety i wady]
Agnieszka Majchrzak
Urlop ojcowski
Prawo i finanse
Urlop ojcowski 2024: ile dni i ile płatny? Dokumenty i wniosek o urlop dla ojca
Magdalena Drab

Strefa okazji i inspiracji

REKLAMA