GRY
 
 

1,5 roczne dziecko włożyło dłoń do maszynki do mielenia mięsa

1,5 roczny chłopczyk przeżył prawdziwy koszmar: włożył dłoń do pracującej elektrycznej maszynki do mielenia mięsa. Rączka zakleszczyła się i nie można było jej wyjąć.

Karetka popgotowia na sygnale
fot. © kichigin19 - Fotolia.com
Nie wiadomo jak to się stało, że 1,5 roczny chłopczyk spod Grójca włożył dłoń do pracującej elektrycznej maszynki do mielenia mięsa.  Wiadomo natomiast, że poraniona rączka przerażonego dziecka uwięzła  w metalowym korpusie urządzenia i nie można było jej wyjąć. 

Nie było wyjścia: do warszawskiego szpitala przy ul. Niekłańskiej chłopiec trafił wraz z maszynką. Lekarze oddziału ratunkowego wezwali na pomoc strażaków.

Pomogli strażacy

– Strażacy przyjechali ze sprzętem do cięcia i rozginania metalu. Po 2-godzinnej akcji i ostrożnym cięciu korpusu przy pomocy specjalistycznej szlifierki kątowej  rączkę dziecka udało się wydobyć – powiedział nam mł. kpt Nikodem Kiełbowicz z KM PSP w Warszawie.
Redakcja poleca: Uwaga na te sprzęty dla niemowląt! Mogą być niebezpieczne! [WIDEO]
Są prawie w każdym domu, w którym mieszka niemowlę. Są praktyczne i przydatne. Ale odpowiadają też za 80 proc. wypadków wśród niemowląt - o jakich sprzętach mowa?

Trwa walka o zdrowie chłopca

– Na razie lekarzom udało się uratować dłoń i trzy palce dziecka, trwa walka o to, by nie trzeba było amputować  dwóch pozostałych –  powiedział nam Marcin Mazurek, rzecznik prasowy szpitala.

Trudno na razie powiedzieć, jak długo chłopczyk  będzie w szpitalu i czy jego dłoń będzie w przyszłości w pełni sprawna. 

Przeczytaj koniecznie: Jak dbać o bezpieczeństwo dziecka


Rodzice, uważajcie!

Większość wypadków z udziałem małych dzieci zdarza się w domu. Najczęściej wystarcza chwila nieuwagi. Dzieci są ciekawskie i chcą badać świat.  Potrafią o wiele więcej niż się po nich spodziewamy. Już roczne maluchy potrafią ściągnąć coś z kuchennego blatu zamontowanego na standardowej wysokości!
Dzieci nie zdają sobie sprawy z ryzyka, dlatego to my, rodzice, musimy dbać o ich bezpieczeństwo.

Przeczytaj także: "Odwróciłam się tylko na chwilę" - rozmowa z ordynatorem oddziału chirurgii dziecięcej
 
 

Ocena (1 ocena)

4.0
Doładuj
Przeładuj