GRY
 
 

Majówka last minute. Gdzie na weekend z dzieckiem? 10 atrakcji w Polsce!

Gdzie wybrać się z dziećmi na weekend, żeby zobaczyć coś wyjątkowego, dzieci się nie nudziły, a dorośli ciekawie mogli spędzić czas? Mamy dla was 10 wyjątkowych podpowiedzi idealnych na długi weekend!

szczęśliwe dzieci biegną
fot. Fotolia

Jeśli wciąż się głowisz gdzie wyjechać na długi weekend z dziećmi, koniecznie sprawdź 10 naszych pomysłów na atrakcyjne spędzenie czasu całą rodziną. Proponujemy wodne atrakcje wcale nie nad morzem, ani nie wśród jezior, wejście do świata baśni, bajek i fantazji czyli to co dzieciaki lubią najbardziej, wyjątkowo ciekawe przygody techniczne i historyczne oraz propozycje na aktywny wypoczynek. Na pewno wybierzecie coś odpowiedniego dla siebie!

Atrakcje i zwierzęta wodne:

 • Afrykarium Wrocław
Numer 1 na liście do zobaczenia – Afrykarium we Wrocławiu. 15 000 000 litrów wody w 21 basenach i akwariach, gdzie mieszka około 250 gatunków ryb. Jedyne takie miejsce w Polsce i jeśli się tam jeszcze nie było - warto zobaczyć, zwłaszcza, że Wrocław to miasto z wyjątkowo przyjaznym klimatem dla odwiedzających. W tym ogromnym oceanarium zobaczycie na żywo hipopotamy, pingwiny, krokodyle, płaszczki, rekiny, a nawet manaty. Ponad 200 różnych zwierząt wodnych z Afryki. Jest też rafa koralowa. Wszystkie te zwierzęta i wodny świat dzieci mogą podziwiać z bliska, stojąc w tunelu, nad którym znajduje się zbiornik wodny lub na tarasie widokowym lub ze statku. Szczegółowe informacje znajdziecie na zoo.wroclaw.pl/pl/afrykarium.
 
 • Hydropolis – Centrum Edukacji Ekologicznej
We Wrocławiu można też zwiedzić przy okazji Hydropolis. Miejsce przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia. Tu technologie multimedialne, interaktywne instalacje, repliki i modele oraz specjalne informacyjne ekrany dotykowe ukazują wodę z różnych fascynujących perspektyw. Wystawa znajduje się w zabytkowym, XIX-wieczny podziemnym zbiorniku czystej wody o powierzchni 4 tys. m2. Bilet rodzinny 2+2 – 72 zł. Więcej na hydropolis.pl.
Redakcja poleca: Burza w podróży: jak się zachować podczas burzy? [WIDEO]
Co roku od pioruna ginie w Polsce kilkadziesiąt osób! Można się jednak przed burzą ochronić, nawet jeśli zaskoczy was podczas jazdy samochodem albo na spacerze.

Niezwykłe ogrody, parki rozrywki i baśniowe krainy

 • Magiczne Ogrody w Janowcu nad Wisłą
Magiczne Ogrody zapewniają niezwykłą przygodę dla dzieci i dorosłych. Wśród lasów, łąk i lessowych wąwozów znajduje się magiczna kraina. To wielki ogród sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną historię. Wśród drzew, kwitnących krzewów i kwiatów można spotkać… niesamowite stwory, m. in. skrzaty Bulwiaki, wróżki Smużki, psotliwe Mordole i dzielne strzegące ogrodu Krasnoludy. Jeśli lubicie klimat baśni i fantasy to miejsce będzie idealne!

Kilkuhektarowy ogród mieści w sobie place zabaw, miejsca wypoczynku i tajemnic. A wszystko tak zaplanowane, by wspierać rozwój zmysłów i wyobraźni dziecka. Jest też restauracja, cukiernia, kawiarnia. Ogród jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i niewidomych. Jakie atrakcje tam jeszcze czekają? Dom Czarodzieja, Marchewkowe Pole, Robankowe Wzgórze, Bulwiakowa Osada, Mordole, Wodny Świat, Smocze Gniazdo, Krasnoludzki Ogród, Mroczysko. Warto zobaczyć wszystko na własne oczy. Grupowy rodzinny bilet ok. 100 zł. Przejażdżka kolejką, dmuchańce, zjeżdżalnie, place zabaw, huśtawki i karuzele, pływanie na tratwach oraz wiele innych atrakcji w cenie biletu. Dzieci o wzroście do 100 cm bezpłatnie. Informacje: magiczneogrody.com.
 
 • Inwałd Park: Świat Marzeń, Dinolandia, Warownia, Mini Zoo, Ogród JP II
Inwałd Park to aż 5 tematycznych parków rozrywki. Spotkacie tu dinozaury, odbędziecie podróż dookoła świata, wyruszycie w podróż do średniowiecznej przeszłości oraz zwiedzicie niesamowicie ukwiecony Ogród Jana Pawła II. Są też zwierzęta takie jak kangury czy strusie Emu. Szczegółowe informacje na inwaldpark.pl.
Zobacz też: Średniowieczny Park Warownia - Inwałd
Przeczytaj więcej informacji: o Parku "Świat Marzeń" w Inwałdzie

Dinolandia, inwaldpark.pl

Dinolandia, fot. inwaldpark.pl
 • Farma Iluzji Mościska
Na Farmie Iluzji w Mościskach wstąpicie do świata magii. Za sprawą Magicznego Domku, który się porusza, czy Lewitującego kranu, Latającej Chaty Tajemnic czy Tunelu Zapomnienia – ten weekend pozostanie wam na długo w pamięci. Edukacja i rozrywka dla dzieci i dla rodziców. Na dużym terenie jest mnóstwo placów zabaw, boisk, ścianka wspinaczkowa. Można też swobodnie piknikować, grillować czy palić ogniska. Informacje na: farmaizluzji.pl.
Przeczytaj więcej: Farma Iluzji i obejrzyj film!
Zobacz też: Farma Iluzji gdzie świat staje na głowie - zdjęcia!

Historia i technika – nie tylko dla chłopców!

 • Interaktywne Centrum Bezpieczeństwa w Poznaniu
Niezwykła gratka dla małych (i dużych!) fanów (i fanek!) motoryzacji. Dla tych, którzy cenią nowoczesne wystawy i nowinki techniczne - bardzo przydatne miejsce. Škoda AutoLab to zebrane w 5 specjalnych strefach interaktywne atrakcje, np. symulator zderzenia i dachowania. Można się tam dużo dowiedzieć na temat bezpieczeństwa i ekologii. Informacje na skodaautolab.pl.
 • Kopalnia Guido Zabrze
Kopalnia Guido w Zabrzu to historyczna kopalnia węgla, która powstała w 1828 roku. Jakie atrakcje tam na was czekają? Oryginalny szyb górniczy z 1931 roku, którym można zjechać na dół. Tam można zobaczyć XIX-wieczne chodniki,  100-letnią stajnię, kombajny i przenośniki taśmowe. Można też zrobić sobie przejażdżkę jedyną w Europie podwieszaną kolejką górniczą. 320 m pod ziemią działa też Teatr na Poziomie oraz Pub 320. Informacje na: kopalniaguido.pl.

Dla fanów bajek – tych dużych i tych małych

 • Se-Ma-For – Muzeum Animacji - Łódź
W Muzeum Animacji Se-Ma-For nie tylko dzieci będą dobrze się bawić, ale też dorośli mogą odbyć podróż do krainy szczęśliwego dzieciństwa. Na  bajkowym szlaku spotkacie dobrych znajomych: Misia Uszatka, Colargola  oraz Pingwina Pik-Poka. Najmłodsi z radością uściskają ulubionego Parauszka i Przyjaciół z Naszego Lasu. Jeśli maluchy jeszcze nie poznały tych postaci i bajek, warto im je przybliżyć. Są też warsztaty, na których można się nauczyć samodzielnego tworzenia krótkich animowanych filmów! Bilet ulgowy – 15 zł, bilet normalny – 20 zł. Grupowy bilet rodzinny 3 osobowy – 45 zł. Dzieci do lat 3 – bezpłatnie. Informacje na: se-ma-for.com.
 
Muzeum Animacji Se-Ma-For, Łódź
fot. se-ma-for.com
 • Europejskie Centrum Bajki Pacanów
Moja niespełna 2 i pół letnia córka odkryła właśnie Koziołka Matołka, więc tego miejsca nie mogło zabraknąć na mapie weekendowych atrakcji dla dzieci! Koziołek Matołek cały czas próbował dotrzeć do Pacanowa. I dotarł. W Centrum Bajki spotkacie nie tylko Koziołka Matołka, ale i inne postaci z bajek z całego świata. Jest też kino, teatr, odbywają się warsztaty, a dookoła roztacza się park rozrywki. Znajdziecie tam amfiteatr, park linowy, grotę solną, mini zoo, liczne stanowiska multimedialne, a także cztery ogrody edukacyjne: komiksu, baśni i bajek, legend i opowieści. Informacje na: centrumbajki.pl.

Centru Bajki, Pacanów, Koziołek Matołek
Koziołek Matołek w Centrum Bajki w Pacanowie, fot. centrumbajki.pl

Długi weekend na sportowo i aktywnie

 • Świat Labiryntów Bliziny
To wyjątkowe labirynty wykonane na licencji światowego projektanta Adriania Fishera. W świecie labiryntów możecie się bawić w małych labiryntach – ze słomy, linowych, typu góra-dół, wśród desek, wśród opon, w labiryntach matematycznych. Jest też wielki labirynt drewniany o powierzchni ok. 1300 m2 i około 1,3 km ścieżek oraz wielki labirynt w polu kukurydzy o powierzchni ok. 3 ha i około 4 km ścieżek. W muzeum labiryntów można tez podziwiać historię powstania labiryntów.Jest też plac zabaw dla dzieci. Informacje na:swiatlabiryntowbliziny.blogsopt.com.
 • Malta Ski Poznań
Na Malta Ski w Poznaniu można bawić się całą rodziną nie tylko jeżdżąc na nartach, ale także korzystając z atrakcji idealnych wiosną. Znajdziecie tam letni tor saneczkowy o długości 530 m, a także kolejkę górską o długości 500 m, która pędzi z prędkością do 40 km/h. Jest tam też Szkoła Małego Kierowcy. Są też bezpłatne place zabaw – z ciekawymi automatami dla dzieci, w tym lubiane przez najmłodszych mini koparki. Znajdują się tam też elektroniczne gry terenowe, przyrządy do ćwiczeń dla dorosłych, urządzenia sprawnościowe, huśtawki, liny wspinaczkowe, a także miejsca zabaw dla najmłodszych dzieci. Więcej informacji znajdziecie na: maltaski.pl.

Gdzie wybierzecie się w tym roku na długi weekend majowy? A może zwiedzicie kilka miejsc i atrakcji dla dzieci?
Doładuj
Przeładuj