Zoya Kukushkina
fot. Instagram

Nikt nie chciał jej adoptować. Dziś Zoya Kukushkina nazywana jest najpiękniejszą dziewczynką na świecie

Zoya Kukushkina znalazła kochający dom i nowych rodziców, ale nie zapomniała o przeszłości. Teraz pomaga dzieciom z domów dziecka, by do nich także uśmiechnął się los.
Dominika Bielas
Zoya Kukushkina
fot. Instagram
Historia życia Zoyi Kukushkiny to gotowy materiał na hollywoodzką produkcję o współczesnym Kopciuszku. Jeszcze kilka lat temu nikt nie chciał jej adoptować i wciąż wracała do sierocińca. Dziś ma kochająca rodzinę i jest jedna z najbardziej rozpoznawalnych dziecięcych modelek.

Trudne dzieciństwo Zoyi Kukushkiny

Zoya Kukushkina przyszła na świat w 2011 roku na Syberii. Jej mama zmarła podczas porodu, a opiekę nad dziewczynką przejęła babcia – nikt nie wiedział, kto jest ojcem dziecka. Niestety dla starszej kobiety opieka nad maluchem była zbyt trudna i oddała wnuczkę do domu dziecka. 

Los nie oszczędzał Zoyi. Ze względy na duże problemy z koncentracją, przyswajaniem informacji, pamięcią, a także trudności z mówieniem, ciężko było jej znaleźć kochającą rodzinę. Kolejni potencjalni rodzice oddawali ją z powrotem do sierocińca, gdyż nie potrafili sobie poradzić z jej problemami zdrowotnymi.

Pewnego dnia do ośrodka przybyła ekipa Change One Life. Fundacja nagrała krótki materiał wideo, dzięki któremu dziecko miało mieć większe szanse na adopcję. Zoyę dostrzegła Tatiana Kukushkina z Tatarstanu, jednak nie od razu podjęła decyzję o adopcji. Wiedząc, że dziewczynka ma specjalne potrzeby, obawiała się, że ona i jej mąż nie dadzą rady zapewnić jej odpowiedniej opieki i długo zwlekali z ostateczną decyzją. Jednocześnie zaczęli coraz bardziej interesować się losem Zoyi, a także jej stanem zdrowia. Gdy dziewczynka po raz kolejny została oddana do domu dziecka, rodzina nie wahała się ani chwili dłużej, by adoptować dziewczynkę. Mała Zoya szybko odnalazła się w nowym miejscu, zyskując kochających rodziców i rodzeństwo. 

Z sierocińca na wybieg

Jak Zoya została modelką? W większości przypadków to rodzice chcą takiej kariery dla dziecka. Adopcyjni rodzice nawet o tym nie myśleli, jednak Tatiana zaczęła dostawać masę propozycji, a także wiele osób zwracało jej uwagę na urodę dziewczynki. W końcu zdecydowała się na sesję zdjęciową i od tamtej pory kariera dziewczynki nabrała rozpędu.

Dziś Zoya ma 10 lat i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych dziecięcych modelek. Wzięła udział w kampaniach reklamowych wielu marek, m.in. Disney, TVOE czy Junona Fashion House, a jej instagramowy pofil śledzi w tym momencie ponad 60 tys. użytkowników, Wielu z nich uważa, że Zoya jest „najpiękniejszą dziewczynką na świecie”.
 

Choć Zoya robi karierę w modelingu, nie zapomina o swoim dzieciństwie. Wraz z mamą próbuje pomagać innym dzieciom, które przebywają w domach dziecka. W 2019 r. dziewczynka zorganizowała charytatywny pokaz kolekcji ubrań, które sama zaprojektowała. Cały dochód przeznaczyła na stworzenie wizytówek wideo, które mają pomóc osieroconym dzieciom w znalezieniu kochającej rodziny.

Oprócz tego na ten cel przekazywane jest 10 proc. z bieżącej sprzedaży kolekcji Zoyi. Do tej pory za zgromadzone fundusze udało się zrealizować 273 wizytówki, dzięki którym 47 dzieci znalazło nowy dom. Dziewczynka została niedawno ambasadorką fundacji Change One Life. Tej samej, która kiedyś pomogła jej znaleźć wymarzony dom.
 

Źródło: russia-today.net

Zobacz także:
Redakcja poleca: Redaktorki Mamotoja.pl o byciu mamą [CHWILA WZRUSZEŃ NA DZIEŃ MATKI]
Na co dzień tak jak i Wy jesteśmy mamami. Z wszystkimi tego, radosnymi i nie tylko radosnymi, konsekwencjami. Posłuchaj, co jest najpiękniejsze w byciu mamą dla dziewczyn z Mamotoja.pl i... napisz nam swoją własną historię!
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy