GRY
 
 

Lizaki, które nie niszczą zębów? Stworzyła je 10-latka!

„Uwielbiam słodycze, ale wiem, że nie są dobre dla moich zębów, dlatego wymyśliłam Zollipops” – mówi 10-letnia Alina, która 3 lata temu wpadła na pomysł stworzenia zdrowych lizaków. Jak jej się to udało?

Alina Morse i jej zdrowe lizaki
fot. ZOLLIPOPS

Słodycze, które leczą zęby

Alina wpadła na pomysł stworzenia zdrowych lizaków 3 lata temu, gdy miała zaledwie 7 lat. Poprosiła o pomoc dentystę i swojego tatę. Wspólnie wybrali główne składniki lizaków – ksylitol, czyli naturalny cukier brzozowy, który wzmacnia zęby (a nawet leczy!) i ograniczający rozwój próchnicy erytrytol.

Pierwszą partię lizaków Alina rozdała koleżankom  i kolegom – chciała sprawdzić, czy jej wynalazek smakuje dzieciom. Zollipops okazały się strzałem w dziesiątkę! 10-latka zainwestowała otrzymane od dziadków pieniądze i założyła firmę, która odniosła ogromny sukces.


Lizaki Aliny muszą być nie tylko zdrowe, ale też pyszne! Każdego roku w czasie Wielkanocy w Białym Domu organizowany jest festyn, podczas którego dzieci toczą po trawie jajka (w Polsce ten zwyczaj to „Rękawka”). W tym roku Zollipops były jedynymi słodyczami, jakie dostały dzieci.

Alina jest nie tylko kreatywna, ale także wyjątkowo zorganizowana. „Czasem to nieco zdradliwe, ale jedną trzecią mojego czasu spędzam z siostrą i na zajęciach tanecznych, jedną trzecią przeznaczam na zadania domowe, a ostatnią jedną trzecią poświęcam swojej firmie” wyjaśnia 10-latka. Nam też przydałby się taki plan…

Gratulujemy Alinie pomysłu! Kto ma ochotę na lizaka?

Czytaj także: To, co robi ta 10-latka, chwyta za serce
Redakcja poleca: Rozszerzanie diety niemowlęcia zacznij od warzyw [WIDEO]
Chcesz, by twoje dziecko jadło warzywa? Zobacz, jak zaprogramować żywieniowo niemowlę. Opowiedzą eksperci: dr hab. n. med. Jan Mazela, pediatra oraz dr inż. Danuta Gajewska, dietetyk.
Doładuj
Przeładuj