GRY
 
 

10-latka zaprojektowała protezę ręki, dzięki której stała się superbohaterką!

Każde dziecko może zostać superbohaterem! Przekonała się o tym 10-letnia Jordan, która zaprojektowała dla siebie wyjątkową protezę ręki – wyrzutnię brokatu!

fot. Sarah O’Rourke/Autodesk
Jordan Reeves ma 10 lat i urodziła się bez lewej dłoni i fragmentu przedramienia. Znalezienie odpowiedniej protezy zawsze było wyzwaniem, dlatego dziewczynka wzięła udział w warsztatach Superhero Cyborgs o zaprojektowała własną protezę!

Każdy może mieć supermoce

Program Superhero Cyborgs powstał dzięki współpracy organizacji Kidmob i producenta oprogramowania Autodesk. Jego głównym celem jest łączenie dzieci z niepełnosprawnościami rąk i pobudzanie w nich kreatywności. Współwłaścicielka Kidmob mówi: „W naszym projekcie chodzi o to, by pokazać dzieciom, które często postrzegane są jako niesprawne, że tak naprawdę mogą mieć supermoce”.

Podczas 5-dniowych warsztatów, każde z dzieci ma możliwość zbudowania własnej protezy, która daje mu wymarzoną magiczną moc. Jordan zaprojektowała protezę, dzięki której stała się prawdziwą Królową Błyskotek! Zobacz, jak działa proteza dziewczynki:„To było świetne doświadczenie!” mówi Jordan. Dodaje, że dzięki warsztatom mogła w końcu pokazać swoją kreatywność, która wcześniej była w niej „jakoś zablokowana”. Koledzy i koleżanki z jej szkoły byli zachwyceni jej brokatową protezą!

Co myślicie o takim sposobie przełamywania barier?

Polecamy: Traktujcie nas zwyczajnie! Proszą mamy niepełnosprawnych dzieci
Redakcja poleca: 10 najczęściej popełnianych błędów wychowawczych
Starasz się być świetnym rodzicem, a twój maluch nadal jest niegrzeczny? Czasem warto spojrzeć na siebie, by odkryć, gdzie leży problem...
Doładuj
Przeładuj