mama chłopca, który zgłosił przemoc domową, walczy o opiekę nad nim
fot. Adobe Stock

10-letni Kacper zgłosił przemoc domową na policję. Jego matka walczy o ODZYSKANIE DZIECI!

Jakiś czas temu było głośno o sprawie chłopca, który sam zgłosił się na policję, mówiąc, że doświadcza przemocy domowej. Historia ma ciąg dalszy, a jego mama chce walczyć o przywrócenie prawa do opieki nad Kacprem i jego bratem.
Joanna  Biegaj
mama chłopca, który zgłosił przemoc domową, walczy o opiekę nad nim
fot. Adobe Stock
Kilka miesięcy temu 10-letni chłopiec doniósł na rodziców. Kacper był głodzony, bity i upokarzany. Nie mógł dłużej znieść przemocy w domu. Napisał list do swojej matki, w którym wyznał, że mogła go wcale nie urodzić. Następnie dziecko poszło na komisariat i opisało policjantom, co dzieje się u niego w domu. Ojczym Kacpra został aresztowany i oskarżony o znęcanie się nad osobą nieporadną (ze względu na wiek Kacpra). Matka została objęta dozorem policyjnym.

Walka o drugą szansę

Kacper wraz ze swoim młodszym bratem trafili do rodziny zastępczej. Matka chłopca walczy teraz o drugą szansę – chce odzyskać prawo do opieki nad chłopcem oraz jego bratem. Obecnie kobieta ma całkowity zakaz kontaktu ze starszym z synów, natomiast z młodszym może rozmawiać jedynie telefonicznie.

Podczas rozmowy z reporterem „Uwagi” kobieta powiedziała, że jest dumna, że jej syn jest tak odważny: „Przykre jest tylko, że ja nie miałam na tyle odwagi, żeby to zrobić wcześniej”. Dodała także, że dzieci były świadkami tego, jak mąż ją bił.

Mama chłopców, zanim dostanie drugą szansę od sądu, musi udowodnić, że nastąpiła poprawa w jej zachowaniu. Sąd zdecyduje, co dalej z Kacprem i jego bratem najwcześniej w listopadzie tego roku.
 
Zobacz także: 
Redakcja poleca: Rzecznik Praw Dziecka: "Potrzebujemy Narodowej Strategii przeciw Przemocy wobec Dzieci" [WIDEO]
Przemoc wobec dzieci istnieje i jest ona liczona nie w milionach, ale w miliardach przypadków – mówi Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. – Trzeba z nią walczyć NAPRAWDĘ, a nie tylko na papierze.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy