Najczęstsze imiona męskie w Polsce. Wcale nie Antek i Kuba! [WIDEO]

Chcesz wiedzieć, jakich imion męskich jest w Polsce najwięcej? Sprawdź w wykazie przygotowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji na bazie rejestru PESEL. Są niespodzianki!

Zobacz inne z serii: Najpopularniejsze imiona - zobacz filmowe hity (5)

Rankingi najpopularniejszych imion męskich powstają co roku, przyzwyczailiśmy się już do tego, że wśród imion dla chłopców najczęściej wybierane są Jakub, Antoni i Jan. A gdyby tak spojrzeć na wszystkich mężczyzn w naszym kraju? Jakie imiona męskie występują w Polsce najczęściej?

Najczęściej występujące imiona męskie w Polsce – TOP 10

W pierwszym półroczu 2017 roku najczęściej wybieranym imieniem chłopięcym było imię Antoni. W bazie Pesel jest jednak dopiero na 34 miejscu. Najpopularniejszym imieniem męskim w Polsce wbrew pozorom nie jest Janusz, lecz Jan – to imię nosi ponad milion mężczyzn. Pierwsza dziesiątka imion męskich:
  1. Jan
  2. Stanisław
  3. Piotr
  4. Andrzej
  5. Krzysztof
  6. Józef
  7. Tomasz
  8. Paweł
  9. Michał
  10. Tadeusz

Załatwiając formalności po porodzie, musisz zarejestrować dziecko w Urzędzie Stanu Cywilnego. To tam nadany mu będzie unikalny numer PESEL – i właśnie na podstawie rejestru tych numerów powstała powyższa lista.

Imiona dla chłopców: czym się kierować przy wyborze?

Wybierając imię dla syna, możesz posiłkować się: Wszystko zależy od tego, czy chciałabyś, aby twój syn nosił imię modne wśród jego rówieśników, czy raczej wolałabyś wybrać nietypowe imię. Wielu rodziców przy wyborze imienia dla syna kieruje się tradycją rodzinną lub miejscem zamieszkania – coraz częściej nadawane są chłopcom np. anglojęzyczne imiona męskie.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy