GRY
 
 

10 pomysłów na prezenty dla babci i dziadka, które można zrobić samodzielnie

Każda babcia i dziadek z okazji swojego święta ucieszą się z prezentów, które wnuczek czy wnuczka sami dla nich wykonają. Zobacz nasze pomysły na prezenty dla dziadków, które maluch może wykonać sam.

fot. Fotolia.pl

Prezent dla babci i dziadka z okazji ich święta z pewnością ucieszy obdarowanych najbardziej wtedy, gdy dziecko wykona go samodzielnie lub z pomocą rodziców. Dzień Babci i Dziadka to dobra okazja, by pokazać maluchowi, jak ważne jest przygotowanie prezentu samodzielnie dla bliskiej osoby.

Jaki prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Najlepsze prezenty dla bliskich, to takie od serca. W przypadku dziecka będzie to niezwykle proste, bo maluchy są szczere, kochają mocno i prezent dla babci i dziadka. Może w ten sposób wykonać kartkę – laurkę albo laurkę dla babci do samodzielnego pokolorowania. W takich ręcznie robionych laurkach dla babci czy kartkach na Dzień Dziadka i Dzień Babci możecie umieścić wiersz dla Babci i Dziadka. Co jeszcze możesz przygotować wspólnie z maluchem jako prezent na Dzień Babci i Dziadka?

Zobacz też: 5 powodów, dla których kochamy dziadków

Pomysły na prezenty dla babci:

Samodzielne przygotowanie upominku i prezenty ręcznie robione dla babci to coś, co każda babcia doceni. Pamiętaj, że rzeczy zrobione przez dzieci budzą najwięcej emocji i po latach będą sentymentalnymi przedmiotami wywołującymi wspomnienia. Dodatkowo taki prezent, do którego dołączycie laurkę dla babci, będzie prezentem od serca.

Pomysły na prezent dla dziadka

Dziadek jest zazwyczaj tą osobą, która będzie się cieszyła z praktycznych prezentów (np. pokrowiec na okulary). Jeśli z okazji jego święta, wnuk wykona dla niego prezent wykonany ręcznie, dziadek na pewno się ucieszy. Dołączcie do prezentu laurkę na dzień dziadka, napiszcie w niej życzenia dla dziadka albo zabawną rymowankę.

Wspólny upominek dla babci i dziadka

Dobrym pomysłem może być wspólny prezent dla babci i dziadka. Takim upominkiem może być własnoręcznie przez wnuki wykonany klosz do lampy. Można również przygotować z dzieckiem proste smakołyki dla dziadków. Polecamy wspólnie upieczone kruche ciasteczka, które mogą być podane na wykonanych wcześniej przez dzieci ozdobnych talerzykach albo włożone w puszkę, którą wczesniej możecie razem kupić podczas zakupów. Gwarantujemy, że takie prezenty wykonane małymi rączkami, od serca i podarowane z wielką dumą i uśmiechem na twarzy sprawią dziadkom wielką radość.

Zobacz także:

Redakcja poleca: Zrób z dzieckiem naszyjnik z włóczki. Świetny na prezent!
Piękna biżuteria nie musi kosztować majątku. Bo na równi z drogimi kamieniami liczy się pomysł. Dlatego obejrzyj film i zobacz jak z kolorowej włóczki zrobić efektowny naszyjnik.
Doładuj
Przeładuj