10 pomysłów na prezenty dla babci i dziadka DIY (Niewielki koszt, a mnóstwo radości!)

Każda babcia i dziadek z okazji swojego święta ucieszą się z prezentów, które wnuczek czy wnuczka sami dla nich wykonają. Zobacz nasze pomysły na prezenty dla dziadków, które maluch lub starszak mogą wykonać samodzielnie, ewentualnie z niewielką pomocą mamy i taty.
Aneta Grinberg
21 i 22 stycznia - Dzień Babci i Dzień Dziadka
fot. AdobeStock
Prezent dla babci i dziadka z okazji ich święta z pewnością ucieszy obdarowanych najbardziej wtedy, gdy dziecko wykona go samodzielnie lub z maleńką podpowiedzią rodziców. Dzień Babci i Dziadka to dobra okazja, by pokazać maluchowi, jak ważne jest samodzielne przygotowanie prezentu dla bliskiej osoby.

Jaki prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka?

Najlepsze prezenty dla bliskich, to takie od serca. W przypadku dziecka będzie to niezwykle proste, bo maluchy są szczere, kochają mocno i uwielbiają przygotowywać niespodzianki. Co maluch może zrobić sam? Na przykład może wykonać kartkę – laurkę albo laurkę dla babci do samodzielnego pokolorowania. W takich ręcznie robionych laurkach możecie umieścić wiersz dla Babci i Dziadka. A co jeszcze możesz przygotować wspólnie z maluchem jako prezent z okazji ich święta?

Zobacz też: 5 powodów, dla których kochamy dziadków

Jak zrobić z dzieckiem ładną i szybką kartkę z kół i kółek dla babci?
Oto filmik krok po kroku:
Redakcja poleca: Zrób z dzieckiem naszyjnik z włóczki. Świetny na prezent!
Piękna biżuteria nie musi kosztować majątku. Bo na równi z drogimi kamieniami liczy się pomysł. Dlatego obejrzyj film i zobacz jak z kolorowej włóczki zrobić efektowny naszyjnik.

Prezenty dla babci

Samodzielne przygotowanie upominku i ręcznie robione prezenty to coś, co każda babcia doceni. Pamiętaj, że rzeczy zrobione przez dzieci budzą najwięcej emocji i nawet po latach będą sentymentalnymi przedmiotami wywołującymi miłe wspomnienia. Dodatkowo taki prezent, do którego dołączycie laurkę na Dzień Babci, będzie naprawdę wyjątkowy. Co można stworzyć w domu (lub przedszkolu) i podarować babci?
  1. Sowa – broszka z masy solnej, do której wystarczy przypiąć agrafkę.
  2. Naszyjnik z pokolorowanego farbami makaronu typu rurki zawieszonego na nitce lub kordonku.
  3. Filcowy portfelik – torebka.
  4. Piękny świecznik ze słoika i sznurka.
  5. Naszyjnik z włóczki – oryginalny i kobiecy.
Można też przygotować zamiast kartki takie oto piękny i wcale nietrudny papierowy bukiet. Z gotowych serwetek i wycinanek powstanie raz-dwa. Idealny dla ukochanej babuni!
 

Prezenty dla dziadka

Dziadek zazwyczaj cieszy się z praktycznych prezentów (np. pokrowiec na okulary). Jeśli z okazji święta, wnuk wykona dla niego prezent wykonany samodzielnie, dziadek ucieszy się podwójnie. Dołączcie do prezentu laurkę na Dzień Dziadka, napiszcie w niej życzenia dla dziadka albo zabawną rymowankę. Co można przygotować dla ukochanego dziadzia?
  1. Brelok ze słomek do kluczy.
  2. Pokrowiec na okulary, który bardzo prosto jest uszyć i ozdobić kolorowym guzikiem.
  3. Plastelinowa jaszczurka – która może posłużyć jako magnes na lodówkę.
  4. Spersonalizowany kubek z napisem.
  5. Pojemnik na długopisy, który można postawić na biurku.
Jak zrobić z dzieckiem ładną laurkę dla dziadka z kół i kółek?
Oto wideo krok po kroku. To proste!
 

Prezenty dla obojga – dla babci i dziadka

Dobrym pomysłem może być również wspólny prezent dla babci i dziadka. Taki upominek wykonany własnoręcznie przez wnuki to, np. klosz do lampy. Można również przygotować z dzieckiem proste smakołyki dla dziadków. Polecamy wspólnie upieczone kruche ciasteczka, które mogą być podane na wykonanych wcześniej przez dzieci ozdobnych papierowych talerzykach albo włożone w puszkę lub słoik. Oczywiście uroczyście udekorowanych, pomalowanych farbami i ze wstążeczką. Gwarantujemy, że takie prezenty wykonane małymi rączkami i podarowane z wielką dumą oraz uśmiechem na twarzy sprawią dziadkom większą radość, niż kolejna rzecz kupiona w zwykłym sklepie. Pamiętajcie! Nie muszą być idealne, ważne, że będzie przy tym mnóstwo dobrej zabawy i uśmiechu. Dziadkowie z pewnością będą zachwyceni.Co w tym roku przygotowujcie dla swoich dziadków?

Zobacz także:
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Ojca - już w niedzielę!

Jakim jesteś tatą?