GRY
 
 

10 prawd o macierzyństwie z perspektywy mężczyzny

Kobieta po urodzeniu dziecka zmienia się nieodwracalnie. Jej praca nigdy się nie kończy. Zawsze stawia siebie na ostatnim miejscu - sprawdź, jak mężczyźni postrzegają macierzyństwo.

macierzyństwo oczami ojca
fot. Fotolia
No cóż, nikt nie oszukuje się, że narodziny dziecka nic nie zmieniają. Kobieta choćby nie wiem jak się starała, nie będzie już miała czasu na wiele spraw, będzie bardziej zmęczona, a mąż może okazać się nie być na 1. miejscu.

Czy mężczyźni mają prawo czuć się poszkodowani? Nie powinni, choć dochodzą do nas słuchy o męskich „fochach”, że życie nie wygląda już tak różowo jak za czasów narzeczeństwa :-) Justin Ricklefs pisarz, mąż, a przede wszystkim także ojciec pięciorga dzieci, postanowił napisać, jak z jego perspektywy wygląda dziś macierzyństwo. 10 mądrości zdobytych przez 12-letnie doświadczenie obserwowania mamy w akcji.

1. Bycie ostatnią jest normalne

Matka stawia siebie na ostatnim miejscu. Ostatnia do jedzenia, do wygrywania w gry, do wyjścia... Dzieci, mąż, wszyscy są ważniejsi. To niezwykłe oddanie dla rodziny.
Redakcja poleca: Cytaty o mamie - najpiękniejsze memy o macierzyństwie
Zobacz filmik z krótkim zestawieniem naszych najładniejszych i najbardziej trafnych facebookowych memów, które podbiły serca czytelniczek, co widać po ilości udostępnień z naszego profilu Babyonline.pl na Facebooku.

2. Jej praca nigdy się nie kończy

Czy znacie kobietę, która powie: wszystko już zrobiłam, teraz czas na odpoczynek? Niestety, zawsze jest coś do zrobienia, w domu, w ogrodzie, z dziećmi. To tak zwana „niekończąca się opowieść”...

3. Nieustanna walka

Oczywiście najłatwiej byłoby pozwolić dzieciom robić co chcą, ale wszyscy wiemy jak to się skończy. Dlatego mama walczy z dziećmi cały czas o ich dobro.

4. Jak ona to robi?

 Żadna dostępna książka, czy poradnik o macierzyństwie, nie nauczy jej tak naprawdę, jak zostać dobrą mamą. Musi się ona nieustannie uczyć sama na własnych błędach. Co jest jej najlepszym sprzymierzeńcem? Miłość :-)

5. To są najlepsze dni!

Mama stale przypomina dzieciom, że dni dzieciństwa są najlepsze. Jeżeli był gorszy dzień, mama oczywiście powie, że jutro będzie najwspanialszy, będzie nam przypominać także o naszych przyrzeczeniach.

6. To jej natura, że obawia się o wszystko

Ale chociaż obawia się o wszystko, pozwala dziecku śmiało wkraczać w życie. Zawsze pamięta, że trzeba wspierać dzieci, motywować je i podbudowywać. To właśnie matka może dać dziecku coś najcenniejszego- wiarę w siebie!

7. Zaufanie do mamy

Na zaufanie dzieci trzeba sobie solidnie zapracować. Przyda się, gdy dzieci będą już w wieku nastoletnim i zaczną samodzielnie wychodzić z domu.Mama wie jak nikt inny, jak zdobyć zaufanie dzieci.

8. Mądrość jest ważniejsza niż wiedza

Rodzice bezustannie muszą zachęcać dzieci do zdobywania wiedzy. Ile mama musi się napracować, by zmobilizować swoje pociechy do nauki. A przecież nie od dziś wiadomo, że mądrości zdobywane od mamy, są cenniejsze i ważniejsze niż wiedza zdobyta w książkach ;-)

9. Mama potrafi docenić każdy etap rozwoju dziecka

Cieszy się z nieprzespanych nocy? Lubi karmić piersią? Pilnowanie raczkującego malucha jest fajne? Może i nie, ale mama potrafi zawsze odnaleźć pozytywne strony każdego etapu życia dziecka.

10. Macierzyństwo to zaszczyt!

Mama nie czeka na nagrody, pochwały. Robi swoją pracę najlepiej jak umie i dlatego zasługuje na podziw i uznanie!

Budujący jest fakt, że mężczyźni potrafią tak wspaniale docenić pracę kobiet! 

Przeczytaj także: 12 zalet macierzyństwa.
Doładuj
Przeładuj