W sam raz na lato: 10 rzeczy do zrobienia przed 13 urodzinami [WIDEO]

Daj dziecku szansę na przeżycie niezapomnianych przygód. Im wcześniej, tym lepiej. Deadline: 13 urodziny. Oto 10 misji do wykonania, które twoje dziecko pokocha!

Zobacz inne z serii: letnie zabawy (15)

Lato to doskonała okazja, żeby wziąć do ręki książkę "50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat" (wyd. Mamania) i wyruszyć z dzieckiem na poszukiwanie przygód. W tym przewodniku znajdziecie propozycje 50 misji do wykonania, a wiele z tych wyzwań możecie podjąć już z przedszkolakami. Przynajmniej będą miały więcej czasu, żeby przed 13 urodzinami przeżyć wszystkie te niezwykłe przygody, dzięki którym ich dzieciństwo będzie jeszcze bardziej fantastyczne i niezapomniane. Przedstawiamy 10 misji, po więcej inspiracji sięgnijcie do książki!

10 rzeczy, które każde dziecko musi zrobić przed 13 urodzinami

W te wakacje zacznijcie kolekcjonować wspomnienia i wyruszcie po wspaniałe odkrycia i przygody. Potraktujcie to jako wyzwanie! Oprócz niezbędnika wakacyjnego, zapakujcie do plecaków dobre humory. Do 13 roku życia wasze dziecko powinno:
  • nakarmić 7 różnych zwierząt – tylko uwaga na zwierzęta niebezpieczne! I sprawdźcie wcześniej, czym żywi się dany zwierzak, żeby mu nie zaszkodzić. Czy wiedzieliście na przykład, że jeż nie może pić mleka?
  • nauczyć się jeździć na rolkach lub deskorolce rolki dla dziecka i deskorolka to świetne ćwiczenie zmysłu równowagi, a przy okazji trening dla ciała. Tylko nie zapomnijcie o ochraniaczach!
  • zagrać w piłkę na łące – boiska są takie zwyczajne, a grać w piłkę można wszędzie. Zbudujcie bramki z patyków i cieszcie się ruchem i przyrodą!
  • nauczyć się wiązać 5 węzłów – każdy węzeł ma różne zastosowania. Nauczcie się wiązać węzeł prosty, ósemkę, wyblinka, ratowniczy, pętlę pojedynczą.
  • rozpoznawać 10 chmur – oczywiście możesz nauczyć dziecko rozpoznawać cumulusy i cirrusy, ale możecie też po prostu rozłożyć się na łące i patrzeć na chmury, odgadując, jaki mają kształt. Widzicie króliczka? A wróżkę? Czy po niebie nie sunie czasem Lewandowski?
  • zrobić gigantyczną bańkę mydlaną – zwykłe bańki mydlane to już kupa frajdy, a co dopiero, jeśli stworzyć dziecku możliwość zrobienia naprawdę gigantycznej bańki? Do zrobienia baniek będziecie potrzebować szklanki płynu do naczyń, 0,5 szklanki wody, 1/3 szklanki płynnej gliceryny (z apteki) i 2 łyżeczki cukru pudru.
  • wspiąć się na drzewo – wszyscy to robiliśmy w dzieciństwie, a teraz drżymy na samą myśl, że nasze dzieci mogłyby wspinać się na drzewa. A czy jest coś wspanialszego?
  • zbudować domek na drzewie – a kiedy już dziecko będzie na drzewie, pomóż mu zbudować na nim domek, swoją tajemną bazę i fortecę. Najlepiej oczywiście, jeśli to drzewo będzie rosło w przydomowym ogrodzie.
  • obserwować gwiazdy – pokaż dziecku Wielki Wóz, Gwiazdę Polarną i Mleczną Drogę.
  • sturlać się z wysokiej góry – urządźcie wyścigi! Tylko upewnijcie się, że wzgórze jest bezpieczne: nie ma na nim kamieni, śmieci i kończy się łagodnie, by lądowanie było miękkie.

50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat

Po więcej fantastycznych zabaw i inspirację na twórcze aktywności, sięgnijcie do książki wydanej przez wydawnictwo Mamania, pt. "50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat". Napisana w ciekawy i zabawny sposób, ma rozmiary i kształt niewielkiego notesu z gumką, w którym można zapisywać swoje spostrzeżenia i odhaczać kolejne pozycje z listy. W sam raz na nadchodzące wakacje!
Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy