GRY
 
 

10 rzeczy za którymi tęsknią mamy, gdy ich dzieci stają się coraz starsze... 

Kochacie zapach noworodka? Za tym tęsknimy najbardziej...

za czym tęsknią mamy noworodków
fot. Fotolia
Wychodzimy ze szpitala trzymając w ramionach najcenniejszy skarb i nie możemy się nadziwić, jak cudowny jest to widok. Pierwsze dni i tygodnie z noworodkiem, choć trudne i wyczerpujące, są czymś jednak niesamowitym i niepowtarzalnym. Czasem, do którego powracamy po latach z rozrzewnieniem, wspominając, jak cudowne w gruncie rzeczy były to chwile. 

Każdy okres życia dziecka ma swój urok, ale to pierwsze tygodnie życia są najwspanialszym wspomnieniem. Gdy więc dziecko staje się coraz starsze, zaczynamy tęsknić za tymi chwilami. Za czym najbardziej?

10 rzeczy za którymi tęsknią mamy, gdy dziecko nie jest już noworodkiem

Redakcja poleca: Czemu zmieniły się zasady podawania wit. K noworodkom? Mówi pediatra [WIDEO]
Jeszcze niedawno noworodki dostawały kropelki z wit. K przez prawie całe 3. miesiące życia – teraz to się zmieniło. Pediatra tłumaczy, dlaczego.

1.    Zapach

Zapach wykąpanego noworodka, wymieszamy z wonią kosmetyków dla dzieci, oliwkami i kremami, jest najwspanialszy na świecie. Czy jest coś, co mogłoby to przebić?

Jak przygotować się do pierwszej kąpieli maluszka?

2.    Maleństwo w ramionach mamy

Trzymanie takiego uroczego maluszka w ramionach nie stwarza problemu. Dzidziuś jest lekki i maleńki tak bardzo, że czasem niknie w naszych ramionach. Dopasowuje się tak idealnie swoim maleńkim ciałkiem, jak gdyby stworzony był po to, by go w nich trzymać.

3.    Nocne karmienie

Pamiętasz te chwile, gdy dziecko jest w pełni uzależnione od Ciebie? Budzisz się na odgłos jego kwilenia i wiesz, że woła właśnie Ciebie. Odgłos ssania w domu wypełnionym ciszą i półmrok lampki nocnej, to najlepsza sceneria jaką można sobie wymarzyć.

4.    Maciupeńki nóżki i rączki

Nie trzeba nic dodawać, któż nie kocha takiego widoku?

5.    Każdy dzień ma inny rytm

Dzień, czy noc? Jaka to różnica, gdy masz czas tylko i wyłącznie dla dziecka. Jesteś na każde jego wezwanie, spełniasz każdą jego potrzebę. Jesteście razem tak blisko siebie jak to tylko możliwe, to cudowny czas dla was, potem zawsze będzie do zrobienia wiele innych rzeczy i nie będziesz mogła poświęcić maleństwu 100% czasu.

6.    Docenienie zwykłych czynności

Po urodzeniu dziecka nic tak nie smakuje jak pierwszy posiłek, nic tak nie cieszy, jak przygotowana przez męża kąpiel, który w tym czasie zajmie się maleństwem. 

7.    Pierwsze odkrycia

Pierwszy uśmiech, pierwsza kąpiel, pierwsze spojrzenie. Te chwile nie powrócą już nigdy, więc nie przegapmy ich. 

Etapy rozwoju dziecka - 7 kroków milowych.

8.    Wywieszanie prania noworodka

Sznury pełne maciupeńkich śpiochów i kaftaników. Czy nie jest to absolutnie rozczulające? Im dziecko starsze, tym rozmiar ubranek większy i więcej prasowania ;-)

9.    Czas, kiedy wszyscy Cię wychwalają

Urodziłaś dziecko, możesz być z siebie dumna. Jesteś gwiazdą w swoim domu, wszyscy starają  ci się pomóc, mąż patrzy na Ciebie z uwielbieniem, a Ty masz poczucie, że dokonałaś czegoś niezwykłego.

10.    Pierwszy raz, gdy dziecko złapie Cię za palec

Gdy maleńka dłoń owinie się wokół Twojego palca, poczujesz tak silną więź z dzieckiem, że żadna  następna scena nie wywoła w Tobie tak silnego wrażenia.

A Ty za którą  z tych rzeczy tęsknisz najbardziej?

Co się dzieje podczas trzech pierwszych dni życia dziecka?

Pierwsze chwile z noworodkiem - najlepszy scenariusz
Doładuj
Przeładuj