GRY
 
 

Czy we wszystkim byłoby ci do... figury? Zobacz, jak zmieniała się moda w ciągu 100 lat

Sprawdź, jak w ciągu ostatnich 100 lat zmieniała się moda. W których latach czułabyś się najlepiej?

Kobiety, moda
fot. Fotolia
Dobre samopoczucie też jest modne – mawiała moja ukochana babcia, gdy zaczynałyśmy rozmowę o tym, co w tym sezonie jest modne. Z wielkim zainteresowaniem przeglądała katalogi i magazyny z modą, pokazując, co jej zdaniem jest fajne, a co nie. Jednak gdy przygotowywała się na przyjęcie, wybierała ciuchy a’la lata 60., bo w nich czuła się najlepiej. A dobre samopoczucie była dla niej najważniejszym kryterium. Nie lubiła ślepo podążać za modą – miała świadomość, że nie we wszystkim byłoby jej do... figury (jak mawiała, parafrazując znane powiedzenie).

Ofiary mody

Spacerując po mieście, często widzę przepiękne kobiety, które są ubrane "nie do figury", za to zgodnie z kanonami współczesnej mody. Zgrabne ciała zdeformowane przez źle dobrane ubrania – nogi skrócone optycznie przez zbyt dużą liczbę poziomych pasków, spodnie biodrówki, z których wystają fałdki skóry, widoczne z powodu zbyt kusych podkoszulek. To ofiary ślepego naśladownictwa.

Zobacz także: 13 rzeczy, które chcemy mieć w swojej szafie tej jesieni
Redakcja poleca: Zobacz, jak Anna Dereszowska znalazła talent w sobie i co odkryła u swojej córki! [WIDEO]
"Szkoliłam rysunek, bo miałam być architektem" – mówiła aktorka podczas spotkania w Akademii 5.10.15. Zdradziła jedną ważną rzecz, która pomogła jej znaleźć klucz do tego, co chce w życiu robić!

Modne klony

Drugą charakterystyczną grupą są tzw. klony. Dziewczęta, które wyglądają identycznie: mają podobne fryzury, ubrania, makijaże. Nie wyróżniają się niczym na tle grupy, ale wyróżniają się jako grupa. Widząc takie istoty przypominam sobie opowieści babci o tym, jak kiedyś damy dbały o to, by się wyróżniać... chociażby tylko strojem.

Z ciekawością obejrzałam materiał "100 lat mody w 2 minuty", w którym modelka prezentuje stroje z różnych epok. Zachwycił mnie ’35 rok,  ’65 rok i 2015 rok. A was?

 
By Mode.com

"100 YEARS of FASHION" in 2 minutes.

Posted by Chalany High Heels on 14 sierpnia 2015


Polecamy: Dziecko ma swój styl – felieton autorki bloga o modzie dziecięcej

Ocena (3 oceny)

5.7
Doładuj
Przeładuj