12 tysięcy na dziecko
fot. Adobe Stock

12 tys. zł dla tych, którzy już mają dzieci? Adam Bielan odpowiada

W najnowszym wywiadzie Adam Bielan opowiedział o założeniach Polskiego Ładu, w tym m.in. o dodatkowych 12 tys. zł na dziecko. Okazuje się, że rodzice mogą liczyć na dodatkowe ułatwienie.
Sylwia Arlak
12 tysięcy na dziecko
fot. Adobe Stock
Dużo mówi się o świadczeniu 12 tys. zł na dziecko, czyli o jednym z programów prorodzinnych wpisanych w Polski Ład. Tym razem głos w sprawie zabrał Adam Bielan. W programie „Kropka nad i” zapytano go, czy pieniądze będą przyznawane rodzicom od momentu, gdy ustawa wejdzie w życie czy też ci, którzy już teraz posiadają dwójkę, trójkę lub więcej dzieci, będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie. 

Polski Ład: część ustaw jeszcze w tym roku?

Jak mówił Adam Bielan, w momencie, gdy ustawa wejdzie w życie, dodatek prawdopodobnie będzie dostępny również „dla rodzin, które już będą posiadały drugie, trzecie dziecko”. O tym wcześniej nie wspominał żaden z polityków.

„Polski Ład to jest kilkadziesiąt ustaw i znaczna ich część będzie wprowadzana w tym roku, część będzie zapewne musiała być wprowadzone w roku przyszłym. Pan premier ma nadzieję, że pierwsze ustawy już w czerwcu i w lipcu będą głosowane przez Sejm” – podkreślał w wywiadzie europoseł Zjednoczonej Prawicy.

Przypomnijmy, że 12 tys. zł na dziecko ma być flagowym projektem w ramach Nowego Polskiego Ładu. Zgodnie z założeniem – niezależnie od 500 plus – rodzice mają dostawać pieniądze na „dowolne wydatki”. Ma być to 12, a  nawet 24 tys. zł przez cały rok wypłacane w ratach (pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia dziecka). To rodzice sami mają zdecydować, czy wolą otrzymywać po 1000 zł przez 12 miesięcy, czy po 500 zł przed dwa lata. 

Myślicie, że program wejdzie w życie?

Zobacz też:
Redakcja poleca: Czy 500 + jest sprawiedliwie rozdzielane? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów o to, czy ich zdaniem 500+ jest sprawiedliwie przydzielane i trafia do naprawdę potrzebujących. Z danych rządowych wynika, że programem 500+ objętych jest blisko 4 miliony dzieci. Kasa państwa wydała na ten program ponad 33 miliony złotych.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy