WOŚP
fot. Agnieszka Szumigaj

120 tys. – tyle zebrał nasz redakcyjny sztab WOŚP! 

Sztab WOŚP, który tworzyły redaktorki Polki.pl i Babyonline.pl, zebrał wczoraj ponad 120 tys. złotych! 
Sylwia Niemczyk
WOŚP
fot. Agnieszka Szumigaj

Od rana płaczę – trochę z niewyspania, ale przede wszystkim ze wzruszenia i dumy! Sztab WOŚP, który współtworzyły redaktorki Polki.pl i Babyonline.pl, zebrał wczoraj 120 tys. złotych! Tak, właśnie tyle wysypało się z 59 puszek naszych wolontariuszy!

WOŚP na Wiejskiej

Ulica Wiejska w Warszawie kojarzy Wam się tylko z Sejmem i kłótniami polityków? Błąd: na Wiejskiej mieści się też wydawnictwo Edipresse, którego częścią jest Babyonline.pl.

Tutaj też od dwóch lat, w dzień Finału WOŚP mieści się jeden z WOŚP-owych sztabów, założony przez Magdę Klimkowską, kiedyś red. naczelną „Mamo, To Ja” i Babyonline.pl, teraz – red. naczelną zaprzyjaźnionego z Babyonline portalu Polki.pl. W ubiegłym roku nasz sztab zebrał  50 tys. zł. W tym roku ponad 2 razy więcej! 

A ile zebrał cały WOŚP? Chociaż dokładne sumy będą znane dopiero w marcu, już dziś, dzień po Finale, wiadomo, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zebrała gigantyczną kwotę! Już teraz na liczniku Orkiestry jest ponad 62 miliony złotych!

Tyle wyświetla licznik WOŚP niespełna 12 godzin po zakończeniu 25. Finału!


Te pieniądze pójdą na ratowanie zdrowia – i niejednokrotnie  życia – najmłodszym pacjentom polskich szpitali: wcześniakom, chorym noworodkom, niemowlętom. Chociaż Orkiestra jest najbardziej znana z tego, że dzięki niej wszystkie dzieci w Polsce mają tuż po porodzie badany słuch – to pamiętajmy, że to tylko jeden z wielu programów zdrowotnych WOŚP-u. 

  • To dzięki WOŚP ciężarne z cukrzycą ciążową mogą bezpłatnie wypożyczać ze szpitali pompy insulinowe.
  • To dzięki WOŚP w polskich szpitalach nie brakuje inkubatorów dla wcześniaków.
  • To dzięki WOŚP coraz więcej Polaków umie udzielać pierwszej pomocy.

Na stronie WOŚP-u możecie zobaczyć mapkę z zaznaczonymi placówkami medycznymi, w których znajduje się sprzęt od Orkiestry. Właściwie w każdym zakątku Polski znajduje się sprzęt z orkiestrowym serduszkiem!

Redakcja poleca: Biliśmy rekord w jednoczesnej resuscytacji WOŚP! – zobacz film
Bicie rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji przez jak największą liczbę osób odbyło się w piątek 16 października 2015 r., dokładnie o godzinie 12. W wydarzeniu organizowanym przez WOŚP wzięła również udział nasza redakcja. To było niezwykłe przeżycie, zresztą zobacz sama.

Nasze sztabowe dzieciaki

W naszym sztabie kwestowały gwiazdy, m.in. Edyta Herbuś i Anna Dereszowska (tutaj zobaczysz filmik z ich zbiórki), ale jestem pewna, że i one zgodzą się ze mną, że największymi bohaterami wczorajszego dnia były maluchy, bez względu na śnieg i zimno, biegały po Warszawie z puszkami.

Nasz sztab miał aż kilkunastu takich małych wolontariuszy – i to właśnie w ich puszkach było najwięcej pieniędzy! Nasi najmłodsi wolontariusze pomagali też nam wieczorem liczyć pieniądze (a dwóm takim małym wolontariuszkom dziś rano musiałam napisać usprawiedliwienia za spóźnienia do szkoły, bo naprawdę po wczorajszym Finale nie miały siły wstać :)


To zdjęcie zrobiliśmy o 23:30 – na obu wózkach widać worki z pieniędzmi: tak wygląda 120 tys. zł!!!

Dziękujemy partnerom naszego sztabu

Kiedy nasi wolontariusze zaglądali do naszego sztabu – żeby oddać pełną puszkę albo po prostu, by chwilę odpocząć – mogli w naszej stołówce wypić herbatę, napić się soku, wziąć butelkę z wodą albo zjeść kanapkę z serem.
Wszystko, dzięki naszym partnerom, których naprawdę nie trzeba było prosić o pomoc. Piekarnia Piwoński, Hochland, Hortex i Żywiec Zdrój – ta czwórka zapewniła nam jedzenie i picie na cały dzień. Dziękujemy! I do zobaczenia w przyszłym roku!


Czytaj też: 

Oceń artykuł

Ocena 6 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy