GRY
 
 

Chojnice: 13-latka urodziła dziecko. Czyja to wina? - nasz komentarz

Dzisiaj każdy jest mądry po fakcie... Czy jednak zastanowił się, DLACZEGO dochodzi do takich zdarzeń?

fot. Fotolia
Oczywiście możemy zrzucać winę na wszystkich dokoła. Patologiczna rodzina, wypadek przy pracy, głupota młodych… Tylko, czy powinno tak być, by dziewczynka w wieku 13 lat została mamą i zamiast wsparcia otrzymała tylko stek wyzwisk i pomówień?

Poszukiwany...

Ona 13 lat, on 20. Niby bardziej doświadczony, mądrzejszy. A jednak nie. Zawiedli rodzice, szkoła, pedagodzy. Zawiedliśmy my wszyscy, którzy boimy się głośno mówić o seksie z dziećmi. Ona została mamą, choć pewnie nie ma pojęcia, z czym się to wiąże. Jego, poszukuje policja za seks z nieletnią. Co ich czeka, jakie się im stworzy warunki, by pomimo młodego wieku, mogli stać się rodziną i zapewnili niewinnemu maleństwu warunki do bycia kochanym?

Czytaj: Rodzice i obowiązki - sprawdź, ile tak naprawdę pracujecie!

Czy wpisy pojawiające się w mediach, że to szok i niedowierzanie, że to wstyd i hańba pomogą w czymkolwiek? Czy opinia Terlikowskiego, który ubolewa co prawda, że tak młoda dziewczynka urodziła dziecko, ale w sumie to dobrze, że nie dokonała aborcji, pomoże jej w dalszym życiu?
Redakcja poleca: "Matki Polki potrzebują wsparcia jak nigdy wcześniej!" - mówi socjolog [WIDEO]
Samotna i zaharowana, także na własne życzenie! – taka jest współczesna Matka Polka. Według dr socjologii, Agaty Grabowskiej, młode mamy w Polsce bardzo potrzebują wsparcia, tymczasem obecnie dostają go bardzo mało…

To drugi przypadek w tym roku

Owszem, sytuacja jest niepokojąca, bo to drugi przypadek w tym roku, że dziewczynka w tak młodym wieku urodziła dziecko. Tym bardziej niech to przemówi do naszej wyobraźni! Jesteśmy rodzicami, bierzemy odpowiedzialność za swoje dzieci i musimy się wywiązać z zobowiązań! Rozmowa, edukacja, a nie zamiatanie problemów pod dywan – to najważniejsze. Nie oczekujmy, że zrobi to za nas szkoła, internet, znajomi, czy… dorastająca młodzież, której wyobraźnia nie sięga czasem poza popęd i napięcie wynikające z wieku dojrzewania.

Czytaj również: Dziecko urodziło dziecko - Kielce

Czy można było temu zapobiec? Trudno zgadnąć, ale na pewno można było spróbować. Jaką wiedzę miała na temat seksu i jego konsekwencji ta dwójka, że w tak młodym wieku zostali rodzicami? Pewnie niewielką, biorąc pod uwagę efekt…

Czy rozmawiacie z dziećmi otwarcie o seksie?

Czytaj także: Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
Doładuj
Przeładuj