fot. Fotolia

Chojnice: 13-latka urodziła dziecko. Czyja to wina? - nasz komentarz

Dzisiaj każdy jest mądry po fakcie... Czy jednak zastanowił się, DLACZEGO dochodzi do takich zdarzeń?
Ewa Podleśna-Ślusarczyk
fot. Fotolia
Oczywiście możemy zrzucać winę na wszystkich dokoła. Patologiczna rodzina, wypadek przy pracy, głupota młodych… Tylko, czy powinno tak być, by dziewczynka w wieku 13 lat została mamą i zamiast wsparcia otrzymała tylko stek wyzwisk i pomówień?

Poszukiwany...

Ona 13 lat, on 20. Niby bardziej doświadczony, mądrzejszy. A jednak nie. Zawiedli rodzice, szkoła, pedagodzy. Zawiedliśmy my wszyscy, którzy boimy się głośno mówić o seksie z dziećmi. Ona została mamą, choć pewnie nie ma pojęcia, z czym się to wiąże. Jego, poszukuje policja za seks z nieletnią. Co ich czeka, jakie się im stworzy warunki, by pomimo młodego wieku, mogli stać się rodziną i zapewnili niewinnemu maleństwu warunki do bycia kochanym?

Czytaj: Rodzice i obowiązki - sprawdź, ile tak naprawdę pracujecie!

Czy wpisy pojawiające się w mediach, że to szok i niedowierzanie, że to wstyd i hańba pomogą w czymkolwiek? Czy opinia Terlikowskiego, który ubolewa co prawda, że tak młoda dziewczynka urodziła dziecko, ale w sumie to dobrze, że nie dokonała aborcji, pomoże jej w dalszym życiu?
Redakcja poleca: Jak szybko zajść w ciążę? - film
Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, które sprawią, że szybko ujrzysz dwie kreski na teście ciążowym.

To drugi przypadek w tym roku

Owszem, sytuacja jest niepokojąca, bo to drugi przypadek w tym roku, że dziewczynka w tak młodym wieku urodziła dziecko. Tym bardziej niech to przemówi do naszej wyobraźni! Jesteśmy rodzicami, bierzemy odpowiedzialność za swoje dzieci i musimy się wywiązać z zobowiązań! Rozmowa, edukacja, a nie zamiatanie problemów pod dywan – to najważniejsze. Nie oczekujmy, że zrobi to za nas szkoła, internet, znajomi, czy… dorastająca młodzież, której wyobraźnia nie sięga czasem poza popęd i napięcie wynikające z wieku dojrzewania.

Czytaj również: Dziecko urodziło dziecko - Kielce

Czy można było temu zapobiec? Trudno zgadnąć, ale na pewno można było spróbować. Jaką wiedzę miała na temat seksu i jego konsekwencji ta dwójka, że w tak młodym wieku zostali rodzicami? Pewnie niewielką, biorąc pod uwagę efekt…

Czy rozmawiacie z dziećmi otwarcie o seksie?

Czytaj także: Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie?
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy