13-latka urodziła martwe dziecko. Trwa śledztwo w sprawie i poszukiwania ojca
fot. Adobe Stock

13-latka urodziła martwe dziecko. Trwa śledztwo w sprawie i poszukiwania ojca

Trwa śledztwo w sprawie 13-letniej dziewczynki z województwa świętokrzyskiego, która urodziła martwe dziecko. Ojcu dziecka za współżycie z nieletnią może grozić do 12 lat więzienia.
Sylwia Arlak
13-latka urodziła martwe dziecko. Trwa śledztwo w sprawie i poszukiwania ojca
fot. Adobe Stock
Policja pod nadzorem prokuratora prowadzi śledztwo w sprawie 13-letniej dziewczynki, mieszkanki województwa świętokrzyskiego, która urodziła martwe dziecko. Przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia i zwłok noworodka. Przesłuchano już pierwszych świadków, zabezpieczono dokumentację medyczną, a także wykonano sekcję zwłok noworodka. 

13-latka przebywa pod opieką lekarzy

Z ustaleń kieleckich śledczych wynika, że dziewczynka rodziła w domu. „Prowadzimy śledztwo w związku z wszelkimi okolicznościami związanymi z urodzeniem przez 13-latkę dziecka, w tym kwestią związaną ze współżyciem seksualnym z małoletnią poniżej 15. roku życia” – powiedział Polskiej Agencji Prasowej Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach. 

Do dramatycznych wydarzeń doszło w poniedziałek wieczorem. Na miejsce, gdzie przebywała dziewczynka, zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Załoga stwierdziła zgon noworodka, udzieliła pomocy 13-latce i zabrała ją do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Nieoficjalnie mówi się, że była w szóstym miesiącu ciąży i że  przebywała u babci w jednej z miejscowości pod Kielcami.

Aby uzyskać ostateczną opinię biegłego, konieczne będą jeszcze dodatkowe badania. Zostały one już zlecone przez prokuratora. Wciąż też poszukiwany jest ojciec dziecka. Za współżycie z nieletnią może grozić mu do 12 lat więzienia.

Źródło: Onet

Zobacz też:
Redakcja poleca: "Matki Polki potrzebują wsparcia jak nigdy wcześniej!" - mówi socjolog [WIDEO]
Samotna i zaharowana, także na własne życzenie! – taka jest współczesna Matka Polka. Według dr socjologii, Agaty Grabowskiej, młode mamy w Polsce bardzo potrzebują wsparcia, tymczasem obecnie dostają go bardzo mało…
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy