GRY
 
 

13. Zimowe Pogotowie Sztuki

14-25.01.2013r., Pogotowie wyruszy po raz trzynasty do miejsc, w których dzieci spędzają ferie w mieście, proponując im udział w interdyscyplinarnych warsztatach twórczych, prowadzonych przez zaproszonych artystów.

centrum sztuki dziecka
Projekt składać się będzie z działań plastyczno-literackich i warsztatów animacji poklatkowej, w sumie zaplanowano 12 spotkań. Każde z nich trwać będzie około 2 godzin.

Podczas zajęć dzieci i młodzież będą miały możliwość swobodnej wypowiedzi artystycznej pod kierunkiem doświadczonych edukatorów. Każdy warsztat będzie miał inny temat. Artyści zaplanowali działania w różnych technikach plastycznych (rysunek, malarstwo, kolaż, komiks, obiekty, fotografia i animacja cyfrowa). Zajęcia poprowadzą: Małgorzata Kalinowska, Agata Macudzińska, Martyna Marcinkowska, Joanna Sowińska, Magdalena Parnasow-Kujawa, Wojciech Nowak, Piotr Pawlak, Tadeusz Wieczorek, Krzysztof Wosik.

Na zaproszenie organizatorów bardzo szybko odpowiedziały placówki organizujące zajęcia podczas ferii zimowych: szkoły podstawowe, gimnazja, licea, domy kultury, oratoria, świetlice socjoterapeutyczne. Ich udział w projekcie jest bezpłatny, wystarczyło umówić się na taką artystyczną interwencję, ustalić miejsce i zebrać uczestników.

Koordynacja programowa i organizacyjna: Wojciech Nowak i Tadeusz Wieczorek

Szczegółowe informacje na stronach internetowych:
 www.csdpoznan.pl, www.stowarzyszeniemagazyn.org
Redakcja poleca: Czy zapisać dziecko na piłkę nożną? – zobacz film
O karierze piłkarskiej marzy niejeden chłopak i niejedna dziewczynka. Ale aby taką karierę zrobić, trzeba zacząć trenować od małego. Zresztą na treningi piłki nożnej warto zapisać dziecko nie (tylko) z powodów ambicjonalnych. Dlaczego? Zobacz film z treningu Akademii Piłkarskiej Legia Warszawa.
Doładuj
Przeładuj