Z powodu koronawirusa brakuje karetek
fot. Adobe Stock

15-letni pacjent szpitala w Grudziądzu zmarł na COVID-19. Personel jest na granicy wydolności

Chłopiec jest najmłodszą osobą zakażoną koronawirusem, która zmarła w grudziądzkiej lecznicy w tym roku. Cierpiał na kilka chorób współistniejących.
Sylwia Arlak
Z powodu koronawirusa brakuje karetek
fot. Adobe Stock
Chłopiec trafił do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu 16 marca. Cierpiał z powodu typowych objawów zakażenia koronawirusem. Miał kaszel, duszności i gorączkę. 

Nastolatek miał choroby współistniejące

Już wtedy lekarze określili stan 15-latka jako ciężki. Z każdą godziną było coraz gorzej. „Ten pacjent został do naszego szpitala przyjęty w połowie marca. Już wówczas był w stanie ciężkim. Choroba postępowała i szybko został podłączony do respiratora. Niestety pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się go uratować” – mówiła rzecznik prasowa szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska w rozmowie z portalem RMF 24. Nastolatek, oprócz koronawirusa, miał choroby współistniejące. Z informacji podanych przez Polską Agencję Prasową wynika, że były one związane m.in. z płucami. 

To prawdopodobnie najmłodszy pacjent, który zmarł w Grudziądzu tego roku. Jak dodała Izabela Hirsch-Lewandowska, to najprawdopodobniej również najmłodsza osoba, która zmarła w grudziądzkiej lecznicy od początku walki z pandemią. 

Szpital w Grudziądzu jest główną placówką leczącą chorych na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim. Od początku roku zmarło tam 519 pacjentów zakażonych koronawirusem. Personel szpitala jest na granicy wydolności.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Piniata – jak ją zrobić? Instrukcja krok po kroku (film)
Piniata to coraz popularniejszy element dziecięcych przyjęć. Przedstawiamy prosty sposób, jak samodzielnie zrobić efektowną piniatę. Choć nie jest to skomplikowane, warto zabrać się do pracy z odpowiednim wyprzedzeniem, aby piniata zdążyła wyschnąć.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy