Adobe Stock
fot. Adobe Stock

15-letni pacjent szpitala w Grudziądzu zmarł na COVID-19. Personel jest na granicy wydolności

Chłopiec jest najmłodszą osobą zakażoną koronawirusem, która zmarła w grudziądzkiej lecznicy w tym roku. Cierpiał na kilka chorób współistniejących.
Sylwia Arlak
Adobe Stock
fot. Adobe Stock
Chłopiec trafił do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu 16 marca. Cierpiał z powodu typowych objawów zakażenia koronawirusem. Miał kaszel, duszności i gorączkę. 

Nastolatek miał choroby współistniejące

Już wtedy lekarze określili stan 15-latka jako ciężki. Z każdą godziną było coraz gorzej. „Ten pacjent został do naszego szpitala przyjęty w połowie marca. Już wówczas był w stanie ciężkim. Choroba postępowała i szybko został podłączony do respiratora. Niestety pomimo wysiłków lekarzy, nie udało się go uratować” – mówiła rzecznik prasowa szpitala Izabela Hirsch-Lewandowska w rozmowie z portalem RMF 24. Nastolatek, oprócz koronawirusa, miał choroby współistniejące. Z informacji podanych przez Polską Agencję Prasową wynika, że były one związane m.in. z płucami. 

To prawdopodobnie najmłodszy pacjent, który zmarł w Grudziądzu tego roku. Jak dodała Izabela Hirsch-Lewandowska, to najprawdopodobniej również najmłodsza osoba, która zmarła w grudziądzkiej lecznicy od początku walki z pandemią. 

Szpital w Grudziądzu jest główną placówką leczącą chorych na COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim. Od początku roku zmarło tam 519 pacjentów zakażonych koronawirusem. Personel szpitala jest na granicy wydolności.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy