prezent dla żony po porodzie
fot. Adobe Stock

Prezent dla żony po porodzie – męski i damski punkt widzenia

Istnieją dwie kategorie prezentów dla żony po porodzie – takie, które wydają się mężczyznom odpowiednie i takie, o jakich marzą kobiety. Najlepszym wyjściem jest sprawić kobiecie, która urodziła dziecko, i jeden, i drugi.
prezent dla żony po porodzie
fot. Adobe Stock
Większość młodych ojców myśli o prezencie dla żony po porodzie. Chcieliby jakoś uczcić przyjście na świat potomka i dać kobiecie, która urodziła dziecko, ich dziecko, coś wyjątkowego. Myślą o biżuterii albo innej trwałej pamiątce. Jasne, taki prezent jest OK, ale okazuje się, że kobiety marzą o czymś innym. O czym? Przeczytajcie.

Spis treści: 
  1. Trwały prezent dla żony po porodzie
  2. Prezent dla żony z okazji urodzenia dziecka - o czym marzą kobiety

Trwały prezent dla żony z okazji urodzenia dziecka

Kobiety lubią biżuterię – to fakt. Pierścionek, naszyjnik czy wisiorek są zawsze dobrym pomysłem nie tylko z okazji porodu. Jednak będą także dobrym wyjściem dla każdego mężczyzny, który chce to wyjątkowe wydarzenie uczcić trwałą pamiątką dla swojej kobiety. Podarowany młodej mamie biżuteryjny drobiazg już zawsze będzie jej się kojarzył z narodzinami dziecka. Stanie się symbolem, który prawdopodobnie kiedyś przekaże córce lub wnuczce, jako cenną sentymentalną pamiątkę narodzin dziecka.

Biżuteria jako prezent po porodzie od męża nie musi być bardzo droga. Dobrze jednak, aby była wykonana z cennego kruszcu – złota, platyny. Może też być srebrna albo pozłacana. Niewielki, ale ładny pierścionek, kolczyki, bransoletka albo wisiorek można znaleźć w cenie na każdą kieszeń. Poniżej przedstawiamy propozycje kilku biżuteryjnych drobiazgów w cenach, które nie zwalą cię z nóg.

Pierścionki pozłacane, tradycyjne złote i z białego złota w cenach od 95 do 460 zł.

Jeśli chodzi o kolczyki, to warto poszukać niecodziennego wzoru. Zwykłe kółeczka na tak wyjątkowa okazję nie będą odpowiednie. Zobacz nasze propozycje w cenach od 167 do 415 zł:

Bransoletka to kolejny dobry pomysł na prezent dla zony po porodzie. Wybierz oryginalny wzór. Poniżej propozycje w cenach od 209 do 700 zł:

Możesz także wybrać naszyjnik albo wisiorek z cennego kruszcu lub pozłacany, z kamieniami lub bez nich. Tu kupisz taki o oryginalnym wyglądzie w cenach od 199 do 365 zł.

 
Redakcja poleca: Poród z partnerem – film
Każda kobieta obawia się porodu. Czy warto przeżyć to wydarzenie razem z partnerem? Odpowiada nasz psycholog Adriana Klos.

Prezent dla żony z okazji urodzenia dziecka – o czym marzą kobiety

Pamiętacie ze szkoły najstarsze zdanie zapisane po polsku? „Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj” („Daj, teraz ja pokręcę żarnami, a ty odpocznij”), które powiedział chłop Boguchwał do swojej (zapewne ciężarnej) żony. Dziś byłoby to: „Kochanie, pozmywam/wyprasuję śpioszki, a ty sobie odpocznij”. Choć od 1270 roku świat bardzo się zmienił, nadal kobiety pragną, by mężczyźni rozumieli je, pomagali i wspierali. Jakie otrzymane od nich prezenty cieszą kobiety najbardziej? Poniżej lista niematerialnych 15 prezentów, które chciałaby otrzymać każda młoda mama po porodzie od męża! Lista powstała na podstawie wypowiedzi młodych mam skupionych wokół mamotoja.pl

1. Drobiazg, który sprawia przyjemność

Prezent dla żony za urodzenie dziecka? Możliwości jest mnóstwo. Ankakos24 dostała od ukochanego… jajecznicę. Ale nie byle jaką –  jej mąż nauczył się przyrządzać ją tak, jak ona lubi najbardziej. Wśród rzeczy, które mogą sprawić przyjemność młodej mamie, tilaa, merus i Jo-anna wymieniają także bilet do kina na komedię romantyczną, książkę, pachnącą kąpiel przy świecach, romantyczną kolację, bukiet kwiatów i przyniesienie z kiosku ulubionej gazety.

2. Masaż jako prezent po porodzie od męża

Na przykład masaż stóp i pleców. „Oj, jakie to ważne!”– rozmarza się kate1980. Ważne i bardzo przyjemne.

3. Poczucie humoru

Jak podkreśla Jo-anna, poczucie humoru jest bardzo ważne w chwilach słabości i braku sił. Bo pomaga rozładować napięcie i sprawia, że wszystko staje się łatwiejsze.

4. Wyjście we trójkę

„Nic tak nie poprawia nastroju jak długi, orzeźwiający spacer” – pisze merus. Całą, dopiero co powiększoną rodziną.

5. Pomoc w domu jako prezent dla żony z okazji urodzenia dziecka

„(Mąż) zmywał gary i sprzątał w pierwszych tygodniach po porodzie” – wspomina  ankakos25. To wszystko jest bardzo ważne, bo dzięki takim codziennym prezentom młoda mama nie musi podpierać się nosem ze zmęczenia.

6. Wyjście we dwoje

Romantyczna randka z mężem albo szalona wyprawa pozwala –  jak pisze merus – odpocząć od rutyny. Nawet jeśli ta randka trwa tylko godzinę lub dwie. „Zorganizowanie opieki nad bobaskiem i wspólne wyjście do kina, restauracji czy choćby na spacer to cudowny prezent dla młodej mamy, która myśli tylko o kolorze kupki! „Sprawcie, abyśmy poczuły się na chwilę beztrosko!” – apeluje OlkaG87.

7. Chwila dla mamy

„Usypianie malca – aby mama spokojnie mogła wziąć kąpiel” (kate1980), „zabranie dzidziu­sia na całe popołudnie, by miała chwilkę dla siebie” (tilaa), „zostanie z dzieckiem wieczorem, by mogła pójść na spotkanie z koleżankami” (merus) – to także wspaniałe prezenty. Pozwalają złapać oddech!

8. Zrozumienie jako prezent po porodzie od męża

„Świeżo upieczony tata powinien dzielnie znosić zmiany nastroju ukochanej, zwłaszcza w pierwszych tygodniach po porodzie” – pisze  kate1980. I dodaje: „Nie gniewać się, jeśli ona nie ma ochoty na seks”.

9. Gesty, które znaczą „Kocham cię’’

„Na przykład – jak proponuje tilaa – telefon z pracy z informacją, że zrobione przez żonę drugie śniadanie było pyszne”. Albo to, co zrobił mąż mamy o nicku ankakos24 – gdy była jeszcze w ciąży, podarował jej rybkę, by nie czuła się samotna, gdy on wychodzi do pracy...

10. Coś, co sprawi, że mama poczuje się atrakcyjna

Nie tylko jako mama, ale i – jak pisze Jo-anna – jak „kochana ślicznotka”. I to nawet jeśli – jak dodaje tilaa – ma podkrążone oczy i jest ubrana w dres. Coś, czyli co? Miłe słowa, ciepły gest, spojrzenie.

11. Pomoc w opiece nad dzieckiem

„Panowie – pieluchy i butelki w dłoń!” – apeluje OlkaG87. Czy jest na świecie ktoś, kto lepiej poradzi sobie z kąpaniem noworodka niż tatuś?

12. Prezent dla żony za urodzenie dziecka: wspólne dni

Młody tata, który chce zrobić prezent żonie, powinien „zostać w domu na pierwsze dwa tygodnie po narodzinach maluszka i pomagać w nowej sytuacji” – pisze Jo-anna.

13. Prezent dla żony po porodzie: wsparcie

Świadomość, że ma się na kogo liczyć, podzielić się z kimś odpowiedzialnością, jest bezcenna. „(Mąż) wspierał mnie w decyzjach, których nie potrafiłam podjąć sama”,  „wertował przez pół nocy sterty gazet i książek w poszukiwaniu informacji na temat kolki u dziecka” – wspomina ankakos25.

14. Obecność przy porodzie

„Był ze mną, patrzył na mój ból i odgadywał moje myśli, wiedział, czego dokładnie potrzebuję” – pisze ankakos24.

15. Prezent dla żony po porodzie: nocna wachta

To najbardziej oczekiwany prezent. Nic dziwnego: snu brakuje młodym mamom tak bardzo, że każdy kwadrans jest na wagę złota. Dlatego to właśnie o taki prezent poprosiła Pompeaa, gdy mąż pytał, co chciałaby dostać na walentynki.

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 3 na 10 głosy

Zobacz także

Popularne tematy