GRY
 
 

15 prezentów, jakie młody tata może zrobić młodej mamie

Niedawno zostaliście rodzicami. Zastanawiasz się jaki prezent zrobić swojej żonie? Oto świetne pomysły, z których młoda mama z pewnością będzie zadowolona.

rodzice, mama, tata, łóżko, sex, kobieta, mężczyzna
Pamiętacie ze szkoły najstarsze zdanie zapisane po polsku? „Daj, ać ja pobruszę, a ty poczywaj” („Daj, teraz ja pokręcę żarnami, a ty odpocznij”), które powiedział chłop Boguchwał do swojej (zapewne ciężarnej) żony. Dziś byłoby to: „Kochanie, pozmywam/wyprasuję śpioszki, a ty sobie odpocznij”, ale jego partnerka byłaby mu tak samo wdzięczna jak wówczas. Choć od 1270 roku świat bardzo się zmienił, nadal pragniemy, by nasi mężczyźni rozumieli nas, pomagali nam  i nas wspierali.  Jakie otrzymane od nich prezenty cieszą nas najbardziej?

15. Drobiazg, który sprawia przyjemność
Co można podarować młodej mamie? Możliwości jest mnóstwo. Ankakos24 dostała od ukochanego… jajecznicę. Ale nie byle jaką –  jej mąż nauczył się przyrządzać ją tak, jak ona lubi najbardziej. Wśród rzeczy, które mogą sprawić przyjemność młodej mamie, tilaa, merus i Jo-anna wymieniają także bilet do kina na komedię romantyczną, książkę, pachnącą kąpiel przy świecach, romantyczną kolację, bukiet kwiatów i przyniesienie z kiosku ulubionej gazety.

14. Masaż 
Na przykład masaż stóp i pleców. „Oj, jakie to ważne!”– rozmarza się kate1980. Ważne i bardzo przyjemne.

13. Poczucie humoru
Jak podkreśla Jo-anna, poczucie humoru bardzo pomaga w chwilach słabości i braku sił. Bo pomaga rozładować napięcie i sprawia, że wszystko staje się łatwiejsze.

12. Wyjście we trójkę 
„Nic tak nie poprawia nastroju jak długi, orzeźwiający spacer” – pisze merus. Całą, dopiero co powiększoną rodziną.

11. Pomoc w domu
„(Mąż) zmywał gary i sprzątał w pierwszych tygodniach po porodzie” – wspomina  ankakos25. To wszystko jest bardzo ważne, bo dzięki takim codziennym prezentom młoda mama nie musi podpierać się nosem ze zmęczenia.

Redakcja poleca: Dzieci potrafią naprawdę wzruszyć: zobacz, czym doprowadziły mamy do łez
Mamo: a gdyby tak zapytać twoje dziecko, co myśli o tobie? Czy reakcja byłaby taka jak na filmie?
Doładuj
Przeładuj