Typy i powody dziecięcej histerii
fot. Fotolia

15 rodzajów dziecięcej histerii – zna je każdy rodzic!

Z jakiego powodu twoje dziecko zaczyna płakać, krzyczeć i mówić, że jesteś najgorszym rodzicem świata?
Hanna Szczesiak
Typy i powody dziecięcej histerii
fot. Fotolia
Każdy rodzic wie, do czego zdolny jest maluch, który nagle wpada w histerię (to ta sytuacja, w której według swojego dziecka jesteś najgorszym rodzicem na świecie). Z jakich powodów maluchy, zwłaszcza kilkulatki, zaczynają płakać, krzyczeć i zachowywać się tak, jakby spotkała je niewyobrażalna krzywda? Poznajcie 15 rodzajów dziecięcej histerii!

15 rodzajów dziecięcej histerii:

 1. Ten pierwszy raz. Rodzice są przekonani, że ich dziecko to aniołek... Do czasu pierwszego ataku, którego nigdy nie można przewidzieć!
 2. Kiedy maluch nie chce wyjść z domu. Powody są różne. Niechęć do zielonych skarpetek, tęsknota za ukochaną zabawką, nieodpowiednia fryzura...
 3. Kiedy maluch jest zmęczony. Rodzice proszą, aby położył się do łóżka, bo widać, że jest bardzo śpiący, ale... on wie lepiej.
 4. Kiedy nie znasz imion wszystkich postaci z ulubionej bajki twojego dziecka. Przerażające jest to, jak wiele imion znasz.
 5. Histeria kanapkowa. Znowu zapomniałaś o odkrojeniu skórek.
 6. "Nie lubię ciepłego kakao". Maluchy często zmieniają zdanie. To nic, że przez ostatnie kilka miesięcy ciepłe kakao było jego ulubionym wieczornym napojem.
 7. Kiedy oferujesz pomoc. Chcesz dobrze, ale maluch wie lepiej.
 8. Histeria w centrum handlowym. Co takiego jest w supermarketach, że maluchy tak często zaczynają w nich płakać, krzyczeć i rzucać się na podłogę?
 9. Kiedy maluch nie dostaje tego, czego chce. Klasyka, prawda?
 10. Kiedy brat lub siostra... To ta sytuacja, w które malec tak bardzo utożsamia się z rodzeństwem, że zaczyna płakać lub krzyczeć w tym samym momencie.
 11. Kiedy jest chory. Podczas choroby każdy z nas, duży czy mały, miewa swoje humorki.
 12. Histeria ubraniowa. Powinnaś wiedzieć, że twoje dziecko nie ma dziś ochoty zakładać pomarańczowej koszulki.
 13. Kiedy chcesz skorzystać z łazienki. Jesteś mamą, według twojego dziecka nie powinnaś wymagać 30 sekund w samotności.
 14. W komunikacji miejskiej. Tam każdy może stracić cierpliwość.
 15. Najbardziej absurdalny i nieoczekiwany. U każdego rodzica będzie to zupełnie inny powód histerii. Jedna z mam napisała na Twitterze, że jej syn nagle wpadł w histerię i zaczął krzyczeć, że chce być martwy. Przerażające!
Z jakich powodów wasze maluchu najczęściej wpadają w histerię? ;)
Czytaj także: Jak przetrwać z 2-latkiem i nie zwariować?

źródło: The Huffington Post
Redakcja poleca: Jak reagować na histerię dziecka [WIDEO]
Wielu rodziców, których dziecko robi sceny w miejscach publicznych, zastanawia się, jak reagować na histerię dziecka. W takiej sytuacji nie warto zwracać uwagi na reakcję i krytyczne uwagi otoczenia. Najważniejsze jest zapewnienie maluchowi bezpieczeństwa. Na rozmowę przyjdzie czas, gdy dziecko się uspokoi.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy