GRY
 
 

16-miesięczne dziecko w szpitalu po połknięciu amfetaminy. Skąd ją miało?!

Śledztwo wyjaśni, czy rodzice narazili córkę na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Szczecinecka policja wszczęła je w sprawie poniedziałkowego incydentu. 16-miesięczne dziecko połknęło amfetaminę.

policja
fot. Fotolia
Ta sprawa jest tajemnicza. Rodzice dziewczynki twierdzą, że amfetamina, którą zażyło ich 16-miesięczne dziecko, nie należała do nich. Mama dziewczynki weszła do pokoju i zobaczyła córkę z woreczkiem z białym proszkiem w buzi. Mała zachowywała się dziwnie. Przerażona matka od razu wezwała pogotowie, które zabrało dziecko do szpitala.

Narkotyki w moczu dziecka

- Mama wezwała karetkę pogotowia, bo zauważyła, że dziecko, bawiąc się, ma w ustach foliową torebkę z białym proszkiem. Podejrzewała, że to amfetamina – powiedziała w TVN24 Grażyna Żyłka, pediatra ze szpitala w Szczecinku. Badanie moczu dziewczynki potwierdziło obecność amfetaminy. Na szczęście pomoc przyszła w porę i dziecko mogło wrócić szczęśliwie do domu. Szczecinecka policja wszczęła śledztwo, które ma ustalić, czy rodzice dziecka narazili je na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia. 
Redakcja poleca: 10 przyczyn złego zachowania [WIDEO]
Wbrew pozorom coś, co dla ciebie jest błahostką, może wpływać na dziecko i jego zachowanie.

Skąd ta amfetamina?

Policji udało się ustalić, że dziecko znalazło torebkę z amfetaminę w pudełku, które znajdowało się w wynajmowanym pokoju. Rodzice dziewczynki twierdzą, że narkotyki nie należały do nich, a do pokoju, w którym przebywało dziecko wprowadzili się dzień wcześniej. Prokuratura i policja weryfikuje te zeznania. Osobie, która naraża dziecko na niebezpieczeństwo utraty zdrowia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mamy nadzieję, że uda się ustalić, do kogo należały narkotyki i że ta dziewczynka już nie będzie narażona na takie niebezpieczeństwo.

Zobacz też:

Ocena (3 oceny)

5.3
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Zainspiruj się najnowszymi trendami