GRY
 
 

16. PIKNIK NAUKOWY POLSKIEGO RADIA I CENTRUM NAUKI KOPERNIK

12.05.2012r., godz.11.00-20.00 Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik jest „Energia”.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK
Największa w Europie impreza plenerowa popularyzująca naukę odbędzie się w Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego na warszawskim Powiślu.

Piknik Naukowy stanie się jak zwykle znakomitą okazją do zaprezentowania polskiej nauki i jej popularyzatorów szerszemu audytorium. W wyjątkowy sposób zbliży środowisko naukowców i publiczność zainteresowaną odkrywaniem tajemnic nauki w przyjazny, zrozumiały i atrakcyjny sposób. „Energia” zaś to pojemne hasło, w którym łatwo odnajdzie się zarówno inżynier, jak i humanista. To jedna z nielicznych wielkości fizycznych wyróżnionych specjalnym znaczeniem w porządku świata – obowiązuje wszak bezwzględne prawo jej zachowania. Nie rodzi się i nie ginie, a jedynie przybiera różne formy.

W największej w Europie popularnonaukowej imprezie plenerowej weźmie udział około 200 instytucji z kraju i zagranicy. W namiotach wystawowych i na scenie będzie można zobaczyć ponad 1000 pokazów – większość z nich związanych z tematem przewodnim tegorocznego Pikniku. Będzie można m.in. rozpętać burzę, na własnej dłoni poczuć energię powstającą podczas wybuchowej syntezy wody, a także obejrzeć symulację katastrofy powodziowej. Jak co roku oczywiście nie zabraknie licznych atrakcji dla dzieci.

Zespół Organizacyjny tworzą przedstawiciele Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

Na 16. Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik zapraszamy do Parku im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego w Warszawie (przy ul. Rozbrat).

Wstęp wolny.

Zapraszamy na stronę www.pikniknaukowy.pl
Redakcja poleca: Czy łatwo jest powrócić do pracy po ciąży? [SONDA ULICZNA]
Zapytaliśmy przechodniów, czy powrót do pracy po ciąży jest łatwy. Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zobaczcie sondę!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj