18-dniowe niemowlę samodzielnie pije z butelki
fot. YouTube/Adam Adventures

Świat oszalał na punkcie tego malca! Czy nikt nie widzi tego, co my?!

Niezwykłe umiejętności tego niemowlaka zdobyły serca tysięcy internautów. Musimy przyznać, maluch ma w sobie wiele uroku, mamy jednak jedno "ale"!
Hanna Szczesiak
18-dniowe niemowlę samodzielnie pije z butelki
fot. YouTube/Adam Adventures
Gdy maleńki Adam po raz pierwszy chwycił butelkę z mlekiem, miał zaledwie 18 dni. Nie każdy maluch tak potrafi!

Niezwykłe zdolności niemowlaka

Kilka dni temu w sieci pojawił się film, na którym 18-dniowe niemowlę pije samodzielnie z butelki. Do tej pory film wyświetlono ponad 10 tysięcy razy, a o malutkim Adamie i jego rodzicach informują media na całym świecie.

Rodzice są dumni z umiejętności synka i chętnie dzielą się nagraniami, na których malec samodzielnie je. My zastanawiamy się jednak, czy po zobaczeniu takiego nagrania inni rodzice nie zaczną się martwić, że ich maluchy nie są dość zdolne, nie uczą się wystarczająco szybko i nie rozwijają się prawidłowo? Mały Adam ma w sobie wiele uroku, jednak każde dziecko rozwija się w swoim własnym tempie i publikowanie takich filmów może wzbudzić niepokój u niektórych rodziców.

Zobaczcie film:
 
Redakcja poleca: Joga w ciąży – asany dozwolone i zakazane [WIDEO]
Joga w ciąży to dobry pomysł pod warunkiem, że zajęcia prowadzi doświadczony instruktor, który potrafi dopasować praktykę jogi do potrzeb i możliwości ciężarnych. Dzięki jodze w ciąży można łagodzić ciążowe dolegliwości, zapobiegać im oraz z większą łatwością przetrwać poród. Jednak czy jogę w ciąży można praktykować już w pierwszym trymestrze? Sprawdź, jakie asany są dozwolone, a jakie zakazane oraz dowiedz się więcej o jodze w ciąży.

Zdolności dziecka a sposób karmienia

Z jednej strony zdolności malutkiego Adama są imponujące – najczęściej świadome chwytanie przedmiotów rozpoczyna się około 3. miesiąca życia dziecka. Jednak z drugiej strony, taki malec powinien być karmiony piersią – nie tylko ze względu na właściwości kobiecego mleka, ale także ze względu na bliskość, której malec i jego mama doświadczają podczas karmienia. 

Co wy myślicie o zdolnościach Adama i publikowaniu takich filmików? Pamiętacie, kiedy wasze maluchy zaczęły samodzielnie chwytać rączkami przedmioty?Zobacz także: Jak karmić noworodka butelką? Poznaj najważniejsze zasady!

Źródło: huffingtonpost.co.uk
Oceń artykuł

Ocena 3 na 11 głosy

Zobacz także

Popularne tematy