poparzone dziecko
fot. Adobe Stock

2-letnia dziewczynka dotkliwie POPARZYŁA SIĘ na plaży. Trafiła do szpitala

Rodzice często nie zdają sobie sprawy, jakie zagrożenia czekają na ich dzieci na plaży. Historia 2-letniej dziewczynki, która dotkliwie poparzyła stopy, to przykład tego, co może się stać, jeśli nie zachowa się wszelkich środków ostrożności. Uważajcie na swoje dzieci! 
Joanna  Biegaj
poparzone dziecko
fot. Adobe Stock
Do zdarzenia doszło 17 lipca. 2-letnia Sadie spacerowała po plaży w Thorpe Bay w Essex razem ze swoją rodziną. Dziewczynce zaczęły przeszkadzać wpadające do jej sandałków kamyczki, więc je zdjęła. I wtedy stało się nieszczęście. Rozległ się płacz dziecka, który następnie zmienił się w przeraźliwy krzyk. Jo Pais, ciocia dziecka, natychmiast zareagowała i zaczęła polewać wodą poparzone stopy dziewczynki.

Dotkliwe poparzenia u dziecka

Po chwili kobieta zorientowała się, co było przyczyną poparzenia – 2-latka stanęła w miejscu, gdzie inni plażowicze rozpalili wcześniej grilla. Dziewczynka została przewieziona do szpitala z monstrualnymi pęcherzami na nogach. Lekarze opatrzyli jej stopy i rozpoczęli leczenie.

 

„Nie chcę nikogo obwiniać, to mógł być każdy z nas. Jeśli jednak zabierasz przenośny grill na plażę, upewnij się, że po grillowaniu dokładnie go ugasisz i uprzątniesz miejsce, gdzie był rozstawiony” – powiedziała kobieta. Dodała, że nigdy nie wiadomo, kto zajmie miejsce, w którym wcześniej rozpalono grilla.

Reakcja lokalnych władz

Lokalne władze poinformowały, że obecnie nie ma zakazu grillowania w miejscu, gdzie doszło do nieszczęścia. Rada miasta zamierza jednak zająć się problemem.

„Ten incydent jest naprawdę przerażający i mam nadzieję, że dziewczynka szybko wyzdrowieje” – skomentował sprawę jeden z radnych. Dodał również, że osoby odpowiedzialne za ten wypadek z pewnością nie chciały wyrządzić nikomu krzywdy. Uczulił również wszystkich amatorów grillowania, by po skończonym grillu upewnili się, że wszelkie środki ostrożności zostały zachowane.

Źródło: dailymail.co.uk


Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy