2-letnie dziecko było zamknięte w ROZGRZANYM SAMOCHODZIE
fot. Adobe Stock

2-letnie dziecko było zamknięte w ROZGRZANYM AUCIE. Policjanci natychmiast wybili szybę!

Matka zostawiła 2-latka w nagrzanym samochodzie i... poszła na zakupy. Kobieta tłumaczy swoje zachowanie tym, że maluch w tym czasie spał. Konieczna była interwencja policji.
Joanna  Biegaj
2-letnie dziecko było zamknięte w ROZGRZANYM SAMOCHODZIE
fot. Adobe Stock
Każdego roku, gdy na dworze robi się coraz cieplej, specjaliści przypominają o tym, by nie zostawiać dzieci w samochodzie na parkingu czy przed sklepem. To może być dla nich bardzo niebezpieczne! Niemowlęta oraz małe dzieci są szczególnie narażone na przegrzanie. Niestety, nie wszyscy przejmują się tymi zaleceniami. Do niebezpiecznej sytuacji doszło ostatnio w Aleksandrowie Łódzkim.

2-latek w nagrzanym aucie

Na jednym ze sklepowych parkingów matka zostawiła 2-letnie dziecko zamknięte w samochodzie. Samochód zaparkowany był na słońcu, a temperatura na zewnątrz dochodziła tego dnia do 30°C. Interweniowała policja.

Funkcjonariusze ocenili sytuację i szybko podjęli decyzję o tym, że konieczne jest wybicie szyby i błyskawiczne wydostanie malca z nagrzanego auta. Dwuletni chłopczyk był bardzo spocony i czerwony na buźce. Dłuższe przebywanie w takich warunkach byłoby groźne dla jego zdrowia, a nawet życia. Policjanci przenieśli malucha do radiowozu z klimatyzacją. Po kilkunastu minutach stan chłopczyka się polepszył.

Gdy na miejsce wróciła mama dziecka, swoje zachowanie argumentowała tym, że gdy wychodziła na zakupy, maluch spał i nie chciała go budzić. Zostanie w tej sprawie wszczęte postępowanie dotyczące narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Dziecko w nagrzanym aucie – śmiertelne niebezpieczeństwo

Nie należy zostawiać dziecka samego w samochodzie, nawet na krótką chwilę. W upalne dni może skończyć się to naprawdę tragicznie! Specjaliści porównują wnętrze zamkniętego auta pozostawionego na słońcu do nagrzanego piekarnika (podczas upału temperatura może dojść nawet do 80°C). Konsekwencją tego może być przegrzanie organizmu, które niekiedy prowadzi do śmierci.
Jeśli zauważysz, że w zamkniętym samochodzie przebywa dziecko – natychmiast zawiadom policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.
Źródło: tokfm.pl/PAP

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]
Symptomy przemocy wobec dziecka nie zawsze łatwo zauważyć. Ale jeżeli pogodny maluch nagle staje się smutny i niechętnie nawiązuje kontakt, to może być sygnał, że doświadcza przemocy – mówi socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym ekspert daje wskazówki, po czym poznać objawy stosowania przemocy wobec dziecka.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy