biurko i krzesełko dla dziecka
fot. fotolia.com

Wybieramy krzesełko i biurko dla kilkulatka

Biurko i dobre krzesło dla dziecka to podstawa. Zobacz, jak je wybrać.
biurko i krzesełko dla dziecka
fot. fotolia.com
Biurko i dobre krzesło to podstawa. Będą potrzebne już przedszkolakowi, nie mówiąc o 6-latku czy 7-latku, który zaczyna naukę w szkole. Zobacz, jak rozsądnie wybrać odpowiednie biurko i krzesło dla dziecka. 

Biurko lub stolik dla kilkulatka

Biurko lub stoliczek najlepiej kupować razem z dzieckiem. Maluch ma wtedy szansę „przymierzyć” je do siebie (np. sprawdzić wysokość blatu). Zanim wybierzesz biurko, zastanów się, jak długo ma ono służyć dziecku.

Jeśli biurko ma być użyteczne także później - w szkole - warto kupić już troszkę większe, z miejscem na komputer i klawiaturę, z dodatkową szafką na podręczniki i zeszyty. Możesz też wybrać biurko "rosnące". Wiele firm oferuje modele, którym wydłużając nogi można podnosić blat.

Jeśli ma to być tylko miejsce do rysowania, może dziecku na razie wystarczy zwykły niewielki stolik, który przyda się także, kiedy maluch postanowi urządzić urodzinowe przyjęcie dla kolegów.

Krzesełka i stoliki dla dzieci - sprawdź opinie
Redakcja poleca: Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola? [WIDEO]
Aby dobrze przygotować dziecko do pójścia do przedszkola, należy umożliwić mu wcześniejszy kontakt z innymi dziećmi oraz pozwolić na poznanie przedszkola, do którego będzie uczęszczało. Warto również czytać książki o przedszkolu dla dzieci, a także – o czym często rodzice zapominają – zadbać o swoje pozytywne nastawienie, to też ma duże znaczenie!

Dobre krzesło dla kilkulatka

Krzesełko dla dziecka powinno mieć przede wszystkim solidne oparcie. To bardzo ważne dla kształtującego się jeszcze kręgosłupa. Dobrze, gdy ma też podparcie dla łokci - wtedy dziecko nie będzie się tak męczyć podczas rysowania czy odrabiania lekcji.

Regulowana wysokość siedziska sprawi, że krzesło będzie rosło wraz z maluchem. Należy jednak zastanowić się, czy kupować model na kółkach, bo 3-, 4-latek łatwo traci równowagę, nie dbając, o jaki mebel właśnie się opiera. Ruchome krzesło może więc być niezłą pułapką dla ruchliwego brzdąca.

Dla 3-4-latka rozsądniejszym wyjściem jest kupno krzesełka na nogach (wersje dla dzieci mają zabawne kształty, bajkowe motywy itp.), bądź na kółkach, które mają solidną blokadę.

Czytaj też: 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy