GRY

Wybieramy krzesełko i biurko dla kilkulatka

Biurko i dobre krzesło dla dziecka to podstawa. Zobacz, jak je wybrać.
biurko i krzesełko dla dziecka
fot. fotolia.com
Biurko i dobre krzesło to podstawa. Będą potrzebne już przedszkolakowi, nie mówiąc o 6-latku czy 7-latku, który zaczyna naukę w szkole. Zobacz, jak rozsądnie wybrać odpowiednie biurko i krzesło dla dziecka. 

Biurko lub stolik dla kilkulatka

Biurko lub stoliczek najlepiej kupować razem z dzieckiem. Maluch ma wtedy szansę „przymierzyć” je do siebie (np. sprawdzić wysokość blatu). Zanim wybierzesz biurko, zastanów się, jak długo ma ono służyć dziecku.

Jeśli biurko ma być użyteczne także później - w szkole - warto kupić już troszkę większe, z miejscem na komputer i klawiaturę, z dodatkową szafką na podręczniki i zeszyty. Możesz też wybrać biurko "rosnące". Wiele firm oferuje modele, którym wydłużając nogi można podnosić blat.

Jeśli ma to być tylko miejsce do rysowania, może dziecku na razie wystarczy zwykły niewielki stolik, który przyda się także, kiedy maluch postanowi urządzić urodzinowe przyjęcie dla kolegów.
Redakcja poleca: Miasteczko Zmysłów 2018 r. Białystok – zobacz relację [WIDEO]
Zobacz, jak ciekawie rodzice z dziećmi w Białymstoku spędzili czas w ramach naszej akcji Miasteczko Zmysłów! Obejrzyj wideo i dowiedz się jakie porady dała rodzicom psycholog Dorota Zawadzka.

Dobre krzesło dla kilkulatka

Krzesełko dla dziecka powinno mieć przede wszystkim solidne oparcie. To bardzo ważne dla kształtującego się jeszcze kręgosłupa. Dobrze, gdy ma też podparcie dla łokci - wtedy dziecko nie będzie się tak męczyć podczas rysowania czy odrabiania lekcji.

Regulowana wysokość siedziska sprawi, że krzesło będzie rosło wraz z maluchem. Należy jednak zastanowić się, czy kupować model na kółkach, bo 3-, 4-latek łatwo traci równowagę, nie dbając, o jaki mebel właśnie się opiera. Ruchome krzesło może więc być niezłą pułapką dla ruchliwego brzdąca.

Dla 3-4-latka rozsądniejszym wyjściem jest kupno krzesełka na nogach (wersje dla dzieci mają zabawne kształty, bajkowe motywy itp.), bądź na kółkach, które mają solidną blokadę.

Czytaj też: 

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Dzień Babci i Dziadka 2019

Prezenty dla babci i dziadka