Pusta szkoła
fot. Adobe Stock

Uczeń z Bydgoszczy zmarł na COVID-19

Zespół Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy poinformował o śmierci ucznia, u którego badanie potwierdziło koronawirusa.
Aleksandra Zaborowska
Pusta szkoła
fot. Adobe Stock
Na stronie internetowej szkoły została podana informacja: „Otrzymaliśmy smutną wiadomość, że odszedł od nas nasz Uczeń i Kolega, Michał. Jego najbliższym składamy wyrazy głębokiego współczucia. Społeczność Szkolna Zespołu Szkół nr 30".

20-letni uczeń zmarł na koronawirusa

Jak dowiedziała się nieoficjalnie lokalna redakcja Wyborczej, uczeń ostatni raz pojawił się na zajęciach 2 października.
„Zgodnie z zarządzeniem dyrekcji codziennie każdemu uczniowi mierzymy temperaturę. Michał trochę źle się poczuł” – poinformował jeden z pracowników szkoły.

W środę 7 października chłopak został zabrany przez karetkę pogotowia. W szpitalu lekarze stwierdzili ostrą niewydolność oddechową. Przeprowadzony test na koronawirusa okazał się być dodatni. 20-latek zmarł w bydgoskim szpitalu w niedzielę rano. Pomimo że to wirus był bezpośrednią przyczyną zgonu, uczeń cierpiał także na „choroby współistniejące” i tak też zostanie sklasyfikowany w statystykach.
Redakcja poleca: Czy dziecko może nie chodzić do szkoły, tylko uczyć się w domu? - film
Nie podoba ci się klasyczny model edukacji? Wolałabyś, by twoje dziecko było traktowane indywidualnie? Masz dość szkolnych skostniałych zasad? Chciałabyś mieć większy wpływ na to, jaką wiedzę zdobywa dziecko? Zastanów się nad domową edukacją i obejrzyj film, na czym ona polega.

Kwarantanny nie ma, ale szkoła i tak jest pusta

„Sanepid uznał, że kwarantanna dla uczniów i nauczycieli nie jest konieczna, ale dziś i tak szkoła świeciła pustkami. Jesteśmy zestresowani z powodu napływających z kraju wiadomości o nauczycielach, którzy odeszli po zarażeniu COVID-19” – mówi jeden z nauczycieli Zespołu Szkół nr 30.

„Od wtorku mamy nadzór epidemiologiczny, do końca tygodnia zajęcia będą odbywały się zdalnie” – poinformowała pani Ilona Zygadło, dyrektorka szkoły.

Źródło: bydgoszcz.wyborcza.pl

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy