20 supergadżetów dla noworodka

Zobacz, ile musicie wydać na „wynalazki", które ułatwią rodzicom dbanie o maluszka.
fot. M&M
Dania w słoiczkach, jednorazowe pieluchy, nawilżane chusteczki – bez nich dzisiaj trudno nawet sobie wyobrazić wychowanie dziecka. Ale to nie jedyne wynalazki, które ułatwiają mamie dbanie o maluszka. Oto lista najciekawszych.
Sklepy z akcesoriami dla niemowląt pękają w szwach, a na półkach wciąż pojawia się coś nowego. Wiele z tych rzeczy można sobie darować, jednak są wśród nich i takie, które świetnie sprawdzają się w praktyce.

1. Pieluszki dla wcześniaków

Jeszcze nie tak dawno maleństwa, które przyszły na świat przed czasem, były skazane na pieluchy w typowych rozmiarach. „Tonęły” w nich, a co gorsza, moczyły się i brudziły niemal po pachy. Dziś jest inaczej: odpowiedniej wielkości jednorazowe pieluszki może nosić nawet kruszynka ważąca niewiele ponad kilogram.
Redakcja poleca: Wybieramy pierwszą zabawkę - przytulaczka dla niemowlaka - film
Dowiedz się, po co niemowlakowi zabawka. Sprawdź, co to są przytulaczki i zobacz te najpiękniejsze.

2. Poduszka w kształcie klina

Na niej dziecko śpi wygodnie i wszyscy są zadowoleni: ortopedzi, bo kręgosłup maluszka nie jest narażony na deformację, ortodonci, bo dziecko nie leży zupełnie płasko (a zatem jego zgryz ma szansę prawidłowo się rozwijać), i mam, bo nie musi się bać, że malec wtuli usta i nosek w puchatą poduszkę ( a przez to będzie miał kłopoty z oddychaniem). Bardzo przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy smyk ma katar albo wiotkość krtani.

3. Elektroniczny termometr

Nie ma na świecie niemowlęcia, które lubi mierzenie temperatury. Dzięki nowoczesnym termometrom skrócisz ten zabieg do minimum. Można je kupić już za kilka złotych, jednak nie zawsze są godne zaufania. Lepiej wydać więcej pieniędzy i kupić sprzęt sprawdzonej firmy, np. Canpol babies (ok. 28 zł).

4. Aspirator do noska

Tradycyjną gruszką nie zawsze da się usunąć wydzielinę zatykającą mały nosek. Nowoczesne aspiratory radzą sobie z tym lepiej. No i są znacznie bardziej bezpieczne: nie uszkadzają śluzówki, bo nie wkłada się ich do nozdrza, tylko przykłada do dziurki.

5. Torebki na pokarm

Idealne, jeśli odciągasz mleko i np. chcesz je zamrozić. Nie trzeba ich wyparzać (są sterylne), a poza tym mają klamerki do zamykania i etykietkę, na której można zapisać, kiedy pokarm został odciągnięty.

6. Turystyczne łóżeczko

Jest lekkie i łatwo się składa. Przydaje się podczas wakacji, wyjazdów na święta czy weekendy, a także  gdy odwiedzający maluszka rówieśnik ma ochotę na drzemkę.

7. Butelka antykolkowa

Ma system odpowietrzający, dzięki któremu dziecko nie łyka podczas jedzenia powietrza i w konsekwencji jest mniej narażone na kolki (np. Canpol babies, ok. 15 zł).

9. Grzechotki na nadgarstek

Są malutkie, kolorowe i mają zapinany na rzep paseczek, np. Canpol babies (ok. 10 zł). Można je założyć na rękę niczym zegar. Zachęcają dziecko do machania rączkami, co jest ważne w wypadku małych leniuszków. W sklepach są także skarpetki z doszytymi grzechotkami, które prowokują do poruszania nóżkami.

10. Moskitiera do wózka

Dzięki niej nie trzeba się obawiać, że podczas spaceru jakaś wstrętna mucha będzie chodzić po buzi dziecka albo że pod budkę wleci osa czy, co gorsza, szerszeń. Bardzo przydaje się, kiedy jest dużo komarów. W sklepach z akcesoriami dla niemowląt są uniwersalne moskitiery – założysz je na każdy wózek.

11. Chusta nosidło

Dzięki takiej chuście smyk, bezpieczny i wygodnie ułożony, może być blisko swej  mamy, a ta ma wolne ręce i nie męczy kręgosłupa.

12. Podgrzewacz do butelek

Potrzebny do podgrzewania mleka w butelce i zupek w słoiczkach. Przydaje się w domu (np. NUK, ok. 119 zł) i w podróży (np. podgrzewacz samochodowy Canpol babies, 74 zł).
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Wsparcie dla rodziców

Badania przyszłej mamy