Wyjątkowy poród - siedmioraczki urodzone naturalnie
fot. AdobeStock

Urodziła naturalnie... siedmioraczki! Nie wiedziała, że nosiła w sobie aż tyle dzieci

Taka ciąża zwykle kończy się cesarskim cięciem. Tym razem było jednak zupełnie inaczej. Jak młoda mama czuła się po tak wyjątkowym i wymagającym porodzie?
Milena Oszczepalińska
Wyjątkowy poród - siedmioraczki urodzone naturalnie
fot. AdobeStock
Takie historie nie zdarzają się codziennie, a właściwie raczej nigdy się nie zdarzają. Podobne przypadki bezsprzecznie kwalifikuje się do cesarskiego cięcia. Ta mama jednak zrobiła to siłami natury. Urodziła siedmioro dzieci w trakcie jednego porodu!
 
25-latka zjawiła się na porodówce w szpitalu Al-Batul Teaching we wschodniej prowincji Diyali w Iraku, by przywitać na świecie kolejne potomstwo. Była już mamą trójki dzieci. Nie spodziewała się, że tym razem urodzi kolejne siedmioro… Prawdopodobnie nie miała w trakcie ciąży wykonywanych badań USG, które potwierdziłyby liczbę rozwijających się w jej brzuchu dzieci. Gdyby tak było, z pewnością kobieta zostałaby zakwalifikowana do cesarskiego cięcia. Tymczasem poród odbył się naturalnie.

Rzeczniczka lokalnego wydziału zdrowia, Firas Al Izzawi, oświadczyła, że młoda mama czuje się bardzo dobrze i szybko dochodzi do siebie po tym niezwykłym porodzie. Siedmioraczki, sześć dziewczynek i jeden chłopiec, również są zdrowe.

Wyjątkowe wydarzenie na skalę Iraku

W mediach społecznościowych na całym świecie można już zobaczyć zdjęcia nieprzeciętnych siedmioraczków. Dyrektor ds. informacji zdrowotnych gazety Al-Raya, Fares al-Azzawi, przyznał, że poród 25-latki to „wyjątkowe wydarzenie na skalę Iraku”.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez الرمس نت (@alramsnet)


Właściwie to ewenement na skalę światową. Siedmioraczki w ogóle nie rodzą się zbyt często, a jeśli już, to przychodzą na świat na skutek cesarskiego cięcia. Pierwszy odnotowany przypadek narodzin siedmioraczków pochodzi z 1997 roku. Wówczas szczęśliwymi rodzicami zostali Kenny i Bobbi McCaughey z Des Moines. Ich zdjęcia również obiegały cały świat, a zainteresowanie mediów było ogromne. Cóż się dziwić, matka tuląca siedmioro noworodków to naprawdę niecodzienny widok.

Źródło: popularne.pl

Zobacz też:
Redakcja poleca: Jak wygląda sala porodowa - film
Zwiedzamy porodówkę razem z położną - zobacz, jak wygląda łóżko porodowe, worek sako i kącik noworodkowy.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy