GRY
 
 

29. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!

4-11.12.2011r., W grudniu Poznań stanie się stolicą światowego kina dla dzieci.

wydarzenia, ale kino
Kolejna edycja  Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! to kilkadziesiąt najnowszych produkcji w większości prezentowanych po raz pierwszy w Polsce. Program imprezy obejmie 37 filmów pełnometrażowych oraz 70 produkcji krótkometrażowych. Pierwsze informacje o festiwalowych filmach można już znaleźć na stronie internetowej www.alekino.com
 
Tegoroczny Festiwal Ale Kino! otworzą dwa znakomite filmy. „Na lodzie” Andrew Okpeaha MacLean’a, to podwójny laureat Berlinale 2011 - najlepszy debiut i Kryształowy Niedźwiedź Generation. Tego samego dnia uczestnicy festiwalu zobaczą pełnometrażowy debiut Jana Komasy – „Salę samobójców”. Komasa to jeden z ciekawszych polskich twórców młodego pokolenia, laureat nagrody za najlepszy debiut w konkursie Nowe Kino Polskie festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Jego film doceniony został za granicą. W tym roku zdobył nagrodę dla najlepszego filmu w kategorii +16 na Giffoni Valle Piana (MFF dla Dzieci i Młodzieży).
 
Wśród wielu tytułów tegorocznego Festiwalu wymienić należy choćby: „Oddech” Karla Markovicsa, wyróżniony w Cannes,  austriacka nominacja do Oskara; pełnometrażowe animacje „Kot w Paryżu” w reżyserii Alain Gagnol i Jean-Loup Felicioli oraz „Kot rabina” reż. Antoine Delesvaux, Joann Sfar, obie nominowane do Europejskiej Nagrody Filmowej. W programie festiwalu znajdzie się wiele filmów krótkometrażowych, animowanych i aktorskich, w tym nagrodzony w Berlinie obraz „Ziemia bohaterów” Sahima Omar Kalifa.
 
W ramach pokazów Ale Kino! Ale Historia! będzie można obejrzeć m.in. „Marzi. Jak upadł komunizm”, animowany serial produkcji francuskiej według popularnego komiksu autorstwa Marzeny Sowy, ukazujący stan wojenny oczyma dziecka.
 
W ramach specjalnych pokazów organizatorzy zaprezentują „Historię żółtej ciżemki”, zrealizowaną równo 50 lat temu, jeden z pierwszych filmów polskich dla dzieci, z debiutem 11-letniego Marka Kondrata. Gościem tego seansu będzie reżyser Sylwester Chęciński, twórca między innymi trylogii „Sami swoi”.
 
W przededniu EURO 2012 w ramach Ale Kino! z piłką będzie można obejrzeć aż 8 filmów piłkarskich, 4 dla dzieci i 4 dla młodzieży i dorosłych, wśród nich między innymi niezwykły dokument „Tom Meets Zizou”,  o karierze Tomasa Broicha, gracza Bundesligi i reprezentanta, a jednocześnie  intelektualisty i buntownika, zwanego „piłkarskim Mozartem” oraz „Lekcje marzeń” fabuła o początkach futbolu w Niemczech z Danielem Bruhlem, znanym między innymi z „Good Bye Lenin” i „Bękartów wojny”.
 
Rezerwacje i sprzedaż biletów
Z uwagi na duże zainteresowanie festiwalem prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc dla grup zorganizowanych (od 15 osób). Informacji na ten temat udziela Centrum Sztuki Dziecka, Anna Litwińska, szkola@alekino.com oraz pod nr telefonu 61 646 44 79. Sprzedaż biletów na tegoroczny festiwal rozpocznie się 14 listopada.

Ale Autobus!
Centrum sztuki Dziecka kontynuuje akcję społeczną Ale Autobus! Pragniemy pomóc wszystkim zorganizowanym grupom, które będą chciały dotrzeć na festiwal z całej Wielkopolski. O szczegółach będziemy informować już w wkrótce na naszej stronie internetowej i za pośrednictwem mediów.
 
Redakcja poleca: Jaką rolę w twoim dzieciństwie odegrała babcia? [SONDA ULICZNA]
O to, jaką rolę w naszym dzieciństwie odegrała babcia zapytaliśmy przechodniów. W niedzielę obchodzimy Dzień Babci i z tej okazji życzymy wszystkim babciom dużo zdrowia i uśmiechu!

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj