GRY
 
 

3-dniowe dziecko odebrane matce wróciło do domu!

Trzy tygodnie trwała walka, by Polka odzyskała noworodka. Kto im zwróci te wyjątkowe chwile, gdy nawiązuje się najsilniejsza więź?

oddano Polce dziecko
fot. screen z polsatnews.pl
O tej sprawie pisaliśmy jakiś czas temu, gdy zrozpaczona matka zwróciła się do polskiego rządu o pomoc.

Jak można odebrać matce 3-dniowego noworodka!

Polka mieszkająca w Niemczech spotkała się  ze zbyt pośpiesznie działającym Jugendamtem, urzędem do spraw dzieci i młodzieży. Co więcej, nikt w czasie całego zamieszania, nie rozmawiał z nią! O tym, że dziecko zostanie jej odebrane dowiedziała się w ostatniej chwili, gdyż jak twierdzą pracownicy niemieckiego urzędu, nie zdążyli wcześniej skontaktować się z matką.

Dlaczego urzędnicy odebrali kobiecie dziecko?

Jako główną przyczynę podano nie stawianie się w czasie ciąży na wszelkie badania kontrolne, oraz niezbyt dobre warunki mieszkaniowe. Nie były to jednak zbyt poważne zarzuty, bowiem niemiecki sąd, który rozpatrywał sprawę, zwrócił dziecko matce. 

3-dniową Lenkę zabrano matce ze szpitala i oddano rodzinie zastępczej. Dla kobiety, która dopiero co urodziła, był to ogromny wstrząs. Pierwsze chwile z dzieckiem, karmienie, nawiązywanie więzi, wszystko to zostało jej odebrane. 
Redakcja poleca: Czemu zmieniły się zasady podawania wit. K noworodkom? Mówi pediatra [WIDEO]
Jeszcze niedawno noworodki dostawały kropelki z wit. K przez prawie całe 3. miesiące życia – teraz to się zmieniło. Pediatra tłumaczy, dlaczego.

Co dalej?

Decyzją sądu dziecko zostanie objęte opieką pielęgniarki, która będzie wspierać matkę w pierwszych tygodniach życia dziewczynki. 
Jugendamt w ubiegłym roku odebrał rodzicom 40 tys. dzieci. W wielu takich sprawach pomogli dzieciom, ale niestety zdarzyło im się także sporo pomyłek. Sprawa Lenki wstrząsnęła wszystkimi, gdyż dziecko w chwili odebrania matce miało tylko 3 dni! Miejmy nadzieję, że rodzice Lenki będą mogli jak najszybciej zapomnieć o koszmarze, który im się przytrafił. Życzymy im, by zapewnili córce jak najlepsze dzieciństwo, by żaden urząd już nigdy nie interweniował w życie ich rodziny!

Czy można odebrać matce 3-dniowe dziecko bez wyraźnych przesłanek o zagrożeniu?

Ocena (3 oceny)

4.0
Doładuj
Przeładuj

Popularne tematy

To Cię zainteresuje

Narzędzia dla mam

Więcej

Warto przeczytać

Sławni rodzice i ich dzieci