Zmęczona? Zaproponuj dziecku samodzielną zabawę
fot. Fotolia

3 koła ratunkowe dla zmęczonej mamy - te zabawy zajmą dwulatka na co najmniej kwadrans

Chcesz mieć chwilę spokoju? Zaproponuj dziecku te proste zabawy. Zabawki nie będą potrzebne.
Beata Turska
Zmęczona? Zaproponuj dziecku samodzielną zabawę
fot. Fotolia
To jasne, że małe dziecko najbardziej lubi bawić się z nami i że czas spędzony z najbliższymi jest bezcenny, ale każdy, nawet najbardziej zaangażowana mama świata,  potrzebuje chwili wytchnienia. Co wtedy?

Zobacz także: 4 zabawy dla bardzo zmęczonych rodziców - możesz przy nich leżeć!

Przypinanie klamerek

Nie wiadomo, co takiego jest w plastikowych żabkach do wieszania prania, ale małe dzieci je uwielbiają. Chcesz mieć chwilę dla siebie? Daj maluchowi kilka kolorowych klamerek i pokaż jak można je przypiąć do krawędzi kartonowego pudełka. Jeśli twoje dziecko jest za małe na przypinanie klamerek (Hej! Może jednak nie jest, tylko trzeba mu to jeszcze raz pokazać?), pokaż mu jak wrzucać je do pudełka. 
Redakcja poleca: Dzień w klubie malucha - film
Zobacz, jak dzieci spędzają czas w klubiku malucha. Wychowawczyni opowiada o codziennych zajęciach i zabawach dla dzieci.

Gotowanie zupy

Daj dziecku kilka plastikowych misek, pojemników i talerzyków, dołóż drewniane łyżki i coś z czego da się zrobić "potrawę" - np. nazbierane podczas spaceru  kasztany  albo klocki i piłeczki.  Zapowiedz, że czekasz na pyszną zupę. "Spróbuj" koniecznie, gdy będzie już gotowa.

Ostra jazda

Narysuj dziecku markerem  na dużym kartonie (np. po telewizorze) albo arkuszu szarego papieru ulice takiej szerokości, by można było po nich jeździć małym autkiem. Pamiętaj o skrzyżowaniach, placach i parkingach.
Zamiast autek uliczki i ścieżki mogą przemierzać zwierzęta. Możesz im dorysować miejsce, do którego powinny dotrzeć, np. wodopój albo karmnik. Założymy się, że zanim maluch się znudzi, spokojnie zdążysz wypić kawę?

Polecamy: 12 zabaw, w które można bawić się w domu

A jakie są Twoje patenty na kwadrans wolnego? Czym Twoje dziecko potrafi się samodzielnie zająć  dłużej niż 5 minut? Podziel się z nami swoimi pomysłami: czekamy na Twój komentarz. 
Oceń artykuł

Ocena 5 na 4 głosy

Zobacz także

Popularne tematy