O ciąży

Ćwiczenia z piłką w ciąży – 3 hity trenera personalnego [WIDEO]

Ćwiczenia z piłką w ciąży ułatwią i przyspieszą późniejszy poród. Prezentujemy 3 ćwiczenia z piłką dla ciężarnych, które poleca trener personalny, Piotr Suski.

Zobacz inne z serii: Internetowa szkoła rodzenia Mamotoja.pl [WIDEO] (24)

Ćwiczenia z piłką w ciąży to bezpieczny rodzaj aktywności fizycznej. Poprosiliśmy trenera personalnego, Piotra Suskiego, żeby polecił 3 ważne ćwiczenia z piłką, które pomogą przyszłym mamom zachować formę w ciąży oraz wzmocnią ciało przed porodem. Zalet aktywności fizycznej w ciąży jest naprawdę wiele, a każdy jej rodzaj jest bezcenny. Przedstawiamy 3 ćwiczenia na piłce, ułatwiające i przyspieszające poród.

Ćwiczenia w ciąży na piłce - 3 propozycje 

Zastanawiasz się, jak ćwiczyć w ciąży? Zobacz, co poleca trener personalny FitAdept, Piotr Suski

1. Ćwiczenie z piłką dla ciężarnych: półprzysiad na piłce gimnastycznej 

Usiądź na piłce, wyciągnij ręce przed siebie i unoś się do góry (tak, żeby pośladki nie straciły kontaktu z piłką) – zatrzymuj na 3 sekundy na górze i wracaj do półprzysiadu. Ćwiczenie angażuje duże grupy mięśniowe i świetnie przygotowuje przyszłą mamę do wysiłku porodu

2. ćwiczenie na piłce w ciąży: podwijanie bioder i krążenia biodrami na piłce gimnastycznej 

Usiądź centralnie na piłce, unieś ręce lub oprzyj je na biodrach i poruszaj biodrami w różnych kierunkach. Angażujesz teraz mięśnie dna miednicy, rozluźnisz obręcz biodrową i pomagasz dziecku ułożyć się w macicy. To ćwiczenie jest bardzo ważne ze względu na poród – pomaga maluchowi wejść w kanał rodny i szybciej się urodzić. 

3. ćwiczenie z piłką w ciąży: unoszenie hantli  

Usiądź na piłce gimnastycznej, żeby angażować wciąż jak największą liczbę mięśni. Unoś hantle naprzemiennie. Po 20 powtórzeń na każdą rękę. To świetne ćwiczenie – ma na celu wzmocnić ręce przyszłej mamy i przygotować je do noszenia malucha.

Jak ćwiczyć w ciąży?

Aktywny tryb życia jest korzystny dla zdrowia ciężarnej i sprzyja rozwojowi płodu. Maluchy ćwiczących mam rodzą silniejsze i szybciej niż dzieci, których mamy unikały wysiłku fizycznego w ciąży. Jeśli przed ciążą uprawiałaś sport, a ciąża przebiega prawidłowo, kontynuuj treningi – także w pierwszym trymestrze, dopasowując ich częstotliwość i intensywność do stanu zdrowia i samopoczucia. Jeśli zaś przed ciążą prowadziłaś raczej siedzący tryb życia, aktywność fizyczną rozpoczynaj od regularnych spacerów czy pływania, nawet z dużym brzuszkiem. Wtedy na pewno będzie ona dobroczynna dla ciebie i twojego maluszka.

Zobacz także

Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Popularne tematy