300 plus dla zerówki 2021
fot. Adobe Stock

300 plus dla zerówki w 2021 roku – czy Dobry Start obejmuje sześciolatki?

Wielu rodziców zastanawia się, czy 300 plus obejmuje również dzieci idące do zerówki w 2021 roku. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości! Sprawdź, kto może liczyć na pieniądze z programu „Dobry Start”.
Joanna  Biegaj
300 plus dla zerówki 2021
fot. Adobe Stock
300 plus, czyli świadczenie „Dobry Start”, jest wsparciem dla rodzin, które mają dzieci w wieku szkolnym. To jednorazowa pomoc otrzymywana raz na 12 miesięcy, przysługująca rodzicom aż do ukończenia przez dziecko 20. roku życia.

Świadczenie 300 plus rodzice otrzymują na każde uczące się dziecko (niezależnie od dochodów rodziny). Pieniądze są przeznaczone na zakup wyprawki szkolnej dla uczniów.  

300 plus dla dzieci z zerówki

Zgodnie z paragrafem 6 rozporządzenia o świadczeniu 300 plus, nie przysługuje ono na dziecko, które rozpoczyna roczne przygotowanie szkolne. Ze wsparcia na wyprawkę szkolną nie mogą więc skorzystać rodzice, których dzieci idą w 2021 roku do zerówki.

Świadczenia 300 plus nie otrzymają także opiekunowie maluchów uczęszczających do przedszkola. Wsparcie z programu „Dobry Start” przysługuje wyłącznie dzieciom uczącym się w szkole.

Świadczenie 300 plus obejmuje dopiero maluchy, które idą do pierwszej klasy, czyli dzieci, które ukończyły 7. rok życia. Co więcej – jeżeli sześcioletnie dzieci od września rozpoczyna naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej – jego rodzice również dostaną wsparcie finansowe w postaci 300 plus.

Dla kogo 300 zł na wyprawkę szkolną – zasady?

Świadczenie „Dobry Start” przysługuje na:
  • osobę uczącą się do ukończenia 20. roku życia przed rozpoczęciem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko lub osoba ucząca się kończy 20. rok życia;
  • osobę uczącą się do ukończenia 24. roku życia w przypadku osób z orzeczeniem o niepełnosprawności.

300 zł na wyprawkę szkolną otrzymają także opiekunowie osób lub osoby umieszczone w:
  • domu pomocy społecznej,
  • schronisku dla nieletnich,
  • zakładzie poprawczym,
  • areszcie śledczym,
  • zakładzie karnym,
  • szkole wojskowej.

Zobacz także: 
Redakcja poleca: Jak nie krzyczeć na dziecko – jak przestać krzyczeć? Jak krzyk wpływa na dziecko? [WIDEO]
Jeśli zastanawiasz się, jak nie krzyczeć na dziecko, najważniejszy krok do sukcesu masz już za sobą. Krzyczenie na dziecko przynosi bowiem fatalne skutki i wyrabia w maluchu nawyk rozwiązywania problemów podniesionym głosem. A to nie jest dobry kapitał na przyszłość. Psycholog wyjaśnia, czy można krzyczeć na dziecko, i jak przestać to robić.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy