300 plus do kiedy składać wnioski
fot. Adobe Stock

300 plus: to OSTATNIA szansa na pieniądze dla dziecka!

Rodzice, którzy chcą otrzymać pieniądze na wyprawkę szkolną dla dziecka, mają mało czasu. Wkrótce mija termin składania wniosków o 300 plus w ramach programu „Dobry start”.
Magdalena Drab
300 plus do kiedy składać wnioski
fot. Adobe Stock
Już niedługo mija termin składania wniosków o świadczenie 300 plus. Pieniądze należą się każdemu uczniowi w Polsce, ale aby otrzymać dofinansowanie na wyprawkę szkolną, trzeba się pospieszyć!

300 plus: do kiedy trzeba złożyć wniosek?

Każdy rodzic ucznia może dostać świadczenie 300 plus na wyprawkę szkolną. Pieniądze należą się uczniom szkoły podstawowej, ponadpodstawowej, policealnej oraz szkół dla dorosłych i są przyznawane raz w roku. Warunkiem otrzymania świadczenia 300 plus jest złożenie w terminie odpowiedniego wniosku. A termin mija wraz z końcem listopada 2020 roku!

Według oficjalnej strony rządowej do tej pory przyznano prawie cztery miliony świadczeń 300 plus. Roczny koszt wypłaty pieniędzy na wyprawki szkolne wynosi ok. 1,4 miliarda zł.

Wnioski o 300 plus można składać w formie tradycyjnej i elektronicznej przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Zobacz też:
Redakcja poleca: Wyprawka do szpitala – dla mamy i dziecka [WIDEO]
Nie warto zwlekać do ostatniej chwili ze spakowaniem rzeczy do szpitala dla ciebie i dla dziecka. Zrób to na około miesiąc przed planowanym terminem porodu. Zobacz w naszym filmie, co powinno się w znaleźć w torbie do szpitala.
Oceń artykuł

Ocena 5 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy