Klinika Budzik
fot. Materiały: Klinika Budzik

36. dziecko właśnie wybudziło się w Klinice Budzik! Marcin był w śpiączce prawie rok!

W piątek 29 września Klinika Budzik potwierdziła wybudzenie 36. dziecka w Klinice Budzik. Marcin był w śpiączce przez prawie rok!
Katarzyna Pinkosz
Klinika Budzik
fot. Materiały: Klinika Budzik
Marcin w październiku ubiegłego roku został potrącony przez samochód. Od stycznia 2017 r. przebywał w Klinice Budzik. Jego wybudzenie ze śpiączki ogłoszono 29 września. Jest 38. dzieckiem wybudzonym w Klinice Budzik. Chłopcu po wypadku nie dawano szans na życie. Dziś jest z nim już bardzo dobry kontakt.

Wybudzenie ze śpiączki

Mama Marcina ma łzy w oczach, trudno jej opowiadać o tym, co się stało. Marcin miał wypadek, potrącił go samochód. Lekarze nie dawali mu szans na życie. Długo był na OIOM-ie. Do kliniki Budzik został przewieziony po 3 miesiącach. – Była z niego wtedy skóra i kości, w ciągu 3 miesięcy pobytu w szpitalu, gdy ratowano jego życie, schudł 20 kg – opowiada mama.
Jest szczęśliwa, że znalazła się w Budziku. – Są tu wspaniali fizjoterapeuci, lekarze, logopedzi. To dzięki ich pracy Marcin wybudził się do życia – opowiada.
 
Marcin: po wybudzeniu ze śpiączki (źródło: Fundacja "Akogo?")

Wie, że jeszcze sporo przed nimi. Chłopiec jeszcze nie mówi, nie chodzi. Na razie jest na wózku, ale sam trzyma głowę, porusza nią na "tak", na "nie", uśmiecha się. Chce wrócić do domu, gdzie czeka na niego tata, brat i ukochane zwierzęta: kot, pies, papugi, szynszyl.
– Każdego dnia będzie coraz lepiej – mówi wzruszona mama. Od stycznia jest razem z synem w Budziku, zrezygnowała z pracy. Zrobi wszystko, by Marcin wrócił do normalnej aktywności.

Zobacz także: Minuty decydują o ludzkim życiu
Redakcja poleca: „Śpiączka to kwestia sekund…” – mówi autorka książki „Wybudzenia”, K. Pinkosz [WIDEO]
„Mama zostawiła go samego w wannie i chłopczyk się podtopił…”, „Julkę potrąciło auto na przejściu przed szkołą…”, „6-letnia Ola zakrztusiła się, połykając tabletkę…” – te wszystkie historie łączy śpiączka. – Czasem o życiu decydują sekundy – mówi Katarzyna Pinkosz, autorka książki „Wybudzenia”.

Wybudzenia w Budziku

Marcin jest 36. dzieckiem wybudzonym w Klinice Budzik, która powstała dzięki Ewie Błaszczyk i fundacji "Akogo?". Klinika Budzik istnieje od 2013 r. W Budziku każde dziecko przebywa razem z rodzicem, ponieważ pomoc rodzica jest niezbędna w rehabilitacji dziecka. Wszystkie sale są kolorowe, przystosowane do pobytu dziecka wraz z rodzicem. Dzieci mają w ciągu dnia wiele godzin rehabilitacji, stymulacji, jest masaż, hydroterapia, zajęcia z logopedą.
Zobacz także: Chciała tańczyć, pisać wiersze – wzruszająca opowieść o Julce Kowalczyk
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy