GRY
 
 

4. FESTIWAL FILMÓW DZIECIĘCYCH GALICJA

25 września rozpocznie się 4. Festiwal Filmów Dziecięcych GALICJA. Potrwa pięć dni i zagości w czterech miastach Polski: w Krakowie, Tarnowie, Oświęcimiu i Rzeszowie.

wydarzenia
fot. festiwalgalicja.pl
25 FILMÓW Z CAŁEGO ŚWIATA BĘDZIE WALCZYŁO O NAGRODĘ GŁÓWNĄ ORAZ SYMPATIĘ NAJMŁODSZYCH WIDZÓW.
Wydarzenie to, jest największym w regionie filmowym świętem dzieci, które co roku gromadzi kilkanaście tysięcy widzów. Ma charakter w stu procentach społeczny, a dochód z biletów-cegiełek przeznaczany jest w całości na rzecz instytucji wspierającej rozwój dzieci i młodzieży.

Festiwal to niepowtarzalna okazja, by poznać świat filmu i sztuki, aktywnie i twórczo spędzić czas, jednocześnie pomagając innym. 4. Festiwal Filmów Dziecięcych GALICJA to przede wszystkim projekcje konkursowe o charakterze prorodzinnym i edukacyjnym. W tym roku dzieci będą miały okazję zobaczyć egzotyczne produkcje z Argentyny czy Singapuru oraz nowatorskie animacje z całej Europy. Nie zabraknie też polskiego akcentu - barwnych i uroczych bajek dla najmłodszych, z najlepszych studiów filmowych w Polsce.

Każdy widz, zarówno ten mniejszy, jak i nieco starszy, znajdzie podczas Festiwalu coś dla siebie. Filmy zostały podzielone na pasma przeznaczone dla dzieci w wieku 4-14 lat. Dla rodziców przygotowano specjalne wieczorne seanse, a dla rodzin najnowsze trójwymiarowe produkcje, takie jak Smerfy i Król Lew.
 
Festiwal Galicja to nie tylko filmy. Organizatorzy dbają o to, aby również między seansami dzieci miały okazję twórczo spędzić czas. W kinie KIJÓW.CENTRUM w Krakowie, od rana do wieczora, profesjonalni animatorzy poprowadzą kącik dziecięcy z grami, zabawami i konkursami z nagrodami. Podczas balu kostiumowego dzieci będą mogły wcielić się w ulubione postaci z bajek, wziąć udział w licznych warsztatach artystycznych, a także spotkać najbardziej popularnych polskich aktorów, którzy codziennie przed projekcją porannych bajek przeczytają fragmenty książek dla dzieci.

Organizatorzy wierzą, że nikogo nie zabraknie podczas tych kilku dni festiwalowych i serdecznie zapraszają.
Wstęp 5 zł. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na rzecz Fundacji Wawel z rodziną.

więcej »
Redakcja poleca: Dziś największym zagrożeniem dla rozwoju dziecka jest zwykły smartfon [ROZMOWA Z EKSPERTEM]
- To obowiązkiem dorosłych jest dopilnować, by nasze dzieci korzystały z mediów w sposób bezpieczny i sprzyjający rozwojowi. - wyjaśnia psycholog, Aleksandra Piotrowska.

Ocena (0 oceny)

0.0
Doładuj
Przeładuj