4-letnia dziewczynka Kali Cook zmarła po zakażeniu COVID-19
fot. Adobe Stock

4-latka zmarła po zakażeniu COVID-19. Zaraziła ją matka – przeciwniczka szczepień

4-letnia Kali Cook zmarła po zakażeniu COVID-19. Dziewczynka prawdopodobnie zaraziła się od swojej mamy, która aktywnie wspierała ruch antyszczepionkowy i sama nie była zaszczepiona.
Hanna Szczesiak
4-letnia dziewczynka Kali Cook zmarła po zakażeniu COVID-19
fot. Adobe Stock
„Kali była całkowicie zdrowa, a chwilę później już jej nie było. Choroba pokonała ją tak szybko” – poinformowała mama 4-latki, Karra Harwood, w rozmowie z lokalnymi mediami.

4-latka zmarła na koronawirusa

Dziewczynka zmarła 7 września we śnie w swoim domu w Bacliff w stanie Teksas. Pierwsze objawy zakażenia koronawirusem pojawiły się u niej zaledwie kilka godzin wcześniej. Mama Kali, wraz z partnerem, przebywała w tym czasie na kwarantannie – testy na COVID u obojga dały pozytywny wynik. Wcześniej oboje sprzeciwiali się szczepieniom.

„Próbowałam się od niej izolować, nie chciałam zarazić ani jej, ani moich pozostałych dzieci” – tłumaczyła matka Kali. Testy na koronawirusa wykazały jednak, że zarówno brat zmarłej dziewczynki, jak i jej 5-miesięczna siostrzyczka również zostali zakażeni. Kobieta dodała również, że żałuje, że nie zaszczepiła się przeciwko COVID-19 – być może dzięki temu jej córeczka wciąż by żyła.
 
Po przeprowadzeniu badań biuro sądowe Galveston County potwierdziło, że Kali była pierwszym dzieckiem w hrabstwie, które zmarło z powodu COVID-19.


Źródło: New York Post

Zobacz także:
Redakcja poleca: Domowe sposoby na przeziębienie - film
Nie zawsze konieczna jest wizyta u lekarza, czasem wystarczy herbata z cytryną czy ciepła kąpiel. Pediatra poleca domowe sposoby na przeziębienie.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy