niemowlę zmarło na koronawirusa
fot. Adobe Stock

NAJMŁODSZA ofiara koronawirusa w Polsce: zmarło 4-miesięczne niemowlę

4-miesięczne dziecko to najmłodsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Polsce. Chłopczyk zmarł w szpitalu w Katowicach.
Magdalena Drab
niemowlę zmarło na koronawirusa
fot. Adobe Stock
Niemowlę zakażone koronawirusem zmarło w katowickim szpitalu. Chłopczyk miał zaledwie 4 miesiące. Jak podał szpital w oświadczeniu przesłanym w środę (04.11.2020) do Państwowej Agencji Informacyjnej, chłopczyk cierpiał na ciężką niewydolność oddechową i krążeniową, która w kolejnych dniach przekształciła się w niewydolność wielonarządową.

Niemowlę zmarło na koronawirusa

4-miesięczne niemowlę z powiatu cieszyńskiego chorowało na Covid-19 i przebywało w szpitalu w Katowicach. Informację o śmierci chłopca podała we wtorek Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. 4-miesięczne niemowlę to najmłodsza śmiertelna ofiara pandemii koronawirusa w Polsce.
Redakcja poleca: Wyprawka do szpitala – dla mamy i dziecka [WIDEO]
Nie warto zwlekać do ostatniej chwili ze spakowaniem rzeczy do szpitala dla ciebie i dla dziecka. Zrób to na około miesiąc przed planowanym terminem porodu. Zobacz w naszym filmie, co powinno się w znaleźć w torbie do szpitala.

Czy dzieci umierają na koronawirusa?

Zakażenie koronawirusem najciężej przechodzą ludzie starsi oraz przewlekle chorzy. U dzieci z kolei często nie pojawiają się nawet typowe objawy Covid-19, takie jak kaszel czy gorączka, a zakażenie koronawirusem może przebiegać zupełnie bezobjawowo. Dotychczasowe badania pokazują, że dzieci nie tylko łagodniej przechodzą Covid-19, ale także rzadziej chorują. Śmiertelność z powodu koronawirusa u dzieci jest niemal zerowa. Do tej pory dwie najmłodsze ofiary koronawirusa w Polsce miały 18 lat.

Warto pamiętać, że objawy oraz przebieg zakażenia koronawirusem u dzieci mogą być bardzo nietypowe!

Zobacz też:
Oceń artykuł

Ocena 2 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy