dzień taty, zdążyłem być fajnym tatą
fot. Fotolia

Tata to więcej niż ojciec - najbardziej wzruszające spoty reklamowe

Czas uczcić ojca. Bo to zazwyczaj cichy bohater każdego dziecka. Zobacz 4 poruszające spoty pokazujące, że bycie tatą to coś znacznie więcej niż bycie ojcem.
dzień taty, zdążyłem być fajnym tatą
fot. Fotolia
Ostatnio pewna niefortunna reklama „nieodkładania macierzyństwa na później” wręcz prowokowała do wyszukiwania przykładów innych reklam – takich, które naprawdę zachęcałyby do macierzyństwa. Nie są to wcale reklamy społeczne. Emocje, które w nas budzą, służą sprzedaniu produktów – napojów, wycieczki, pieluszek. A jednak po obejrzeniu ich pamiętamy o wiele więcej, niż tylko nazwę marki. Śmieszą, wzruszają i pokazują, jak cudowne może być macierzyństwo.
Zobacz: 5 świetnych kampanii promujących macierzyństwo

A co z ojcami? 75% ojców uważa, że ma wpływ na emocje i dobre samopoczucie swoich dzieci, ale tylko 20% widzi odzwierciedlenie tego w mediach. Poniższe reklamy w teorii reklamują kosmetyki, samochody i sklep budowlany. W rzeczywistości jednak promują znacznie więcej, gdyż pokazują jak cudownie być tatą.

Reklamy Toyoty Camry i reklama Dove Men+Care pokazują, że bycie tatą, to coś więcej niż bycie ojcem. To świadomy wybór mężczyzny (taty), by być dzielnym, kiedy inni się boją. By być na miejscu, kiedy jest się potrzebnym. Zdjąć z drabinek. Wytrzeć pupę. Pocieszyć w nocy. Poprawić synowi krawat przed studniówką. Przyjechać po córkę, kiedy popsuje się jej samochód, albo rzuci ją chłopak. Nasz wybór, dzięki któremu pewien mały człowiek kiedyś będzie zdolny dokonywać własnych ważnych wyborów.
Reklama Nissana w ramach kampanii #withdad, czyli „z tatą”, przypomina, że czasem to „bycie na miejscu, kiedy jest się potrzebnym” może być naprawdę trudne – dla całej rodziny. Ale i warte tego trudu.
Przeczytaj też: Jak skłonić faceta do opieki nad dzieckiem.


A na koniec – urocza, zaskakująca reklama sieci marketów budowlanych Hornbach. Czasem kolor domu mówi więcej o ojcowskiej miłości niż tysiąc słów.


Więc powtórzmy za Dove – Czas uczcić ojców.  Za wszystkie te razy, kiedy odpowiadali na nasze wołanie.

Przeczytaj też co,  znani ojcowie mówią o byciu tatą
Redakcja poleca: Mężczyzna w ciąży - rewolucyjny pas pozwalający tacie poczuć ruchy płodu (VIDEO)
Marka Huggies z okazji Dnia Ojca stworzyła specjalny pas umożliwiający mężczyźnie czucie ruchów swojego nienarodzonego dziecka. Zobacz, jak to działa.
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy