33024730.jpg

4 najlepsze zabiegi medycyny estetycznej – ceny!

Zabiegi medycyny estetycznej wygładzają zmarszczki, napinają skórę, odmładzają. Rozwiążą różne problemy skóry. Sprawdziliśmy, jakie propozycje mają dla ciebie salony medycyny estetycznej.
Katarzyna Imiołek
33024730.jpg

1. Zabieg Thermage

To urządzenie głęboko napina, ujędrnia i poprawia kontur który twarzy i ciała. Zabieg działa na zasadzie nagrzewania falami radiowymi wysokiej częstotliwości głębszych partii skóry przy jednoczesnym chłodzeniu naskórka, co zagęszcza istniejący i stymuluje wzrost nowego kolagenu.
Zabieg dzięki temu w skuteczny sposób redukuje objawy wiotczenia skóry twarzy oraz pozwala odzyskać napiętą i jędrną skórę brzucha, co jest częstym problemem kobiet po porodzie oraz osób, które szybko i spektakularnie schudły. Niestety, Thermage to nie pieszczota. Jednak ból, który mu towarzyszy nie jest bardziej dotkliwy niż ten, który znamy z innych nieprzyjemnych zabiegów, np. depilacji woskiem.

Zdaniem lekarza, dr n. med. Doroty Kwiatkowskiej z warszawskiej kliniki medycyny estetycznej SkinClinic:
Zalecamy pojedynczy zabieg, po którym efekty bywają spektakularne, chociaż pojawiają się dopiero po kilku- kilkunastu tygodniach. Wskazany w każdym wieku, w przypadku wiotkiej, pozbawionej jędrności skóry twarzy i ciała.
CENA: 2500–3200 zł
Redakcja poleca: Symptomy przemocy wobec dziecka: czy zmiana zachowania to sygnał, że dziecko jest ofiarą przemocy? [WIDEO]
Symptomy przemocy wobec dziecka nie zawsze łatwo zauważyć. Ale jeżeli pogodny maluch nagle staje się smutny i niechętnie nawiązuje kontakt, to może być sygnał, że doświadcza przemocy – mówi socjolog Renata Szredzińska z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Zobacz film, w którym ekspert daje wskazówki, po czym poznać objawy stosowania przemocy wobec dziecka.

2. Zabieg LipoShock

Działa bezinwazyjnie, a pozwala uporać się z pomarańczową skórką oraz pozbyć zbędnych centymetrów (efekty widać już po kilku zabiegach). Zabieg ten polega na wykorzystaniu siły działania fal dźwiękowych ShockWave i fal ultradźwiękowych. Intensywność, z jaką te fale oddziaływują, powoduje rozerwanie włóknistego gorsetu w tkance podskórnej oraz rozbicie komórek tłuszczowych. Rozbity tłuszcz zostaje wydrenowany, aby uległ metabolizmowi w wątrobie – dokonuje się tego ręcznie lub przy pomocy urządzenia drenującego. Warunkiem wykonania zabiegu LipoShock jest tkanka tłuszczowa o minimalnej grubości 2 cm.

Zdaniem lekarza:
Zabiegowi najczęściej poddajemy takie okolice, jak pośladki i uda. Niestety nie wykonujemy go w okolicy brzucha. Najlepsze efekty uzyskujemy poddając się kilku-kilkunastu zabiegom.
CENA: 450–600 zł za 1 zabieg

3. Zabieg Fraxel Re:store

Zabieg Fraxel to przede wszystkim sposób na laserowe usuwanie blizn pooperacyjnych oraz potrądzikowych. Świetnie działa również na rozstępy (zmniejsza ich widoczność), usuwa przebarwienia czy zniszczenia skóry wywołane nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Fraxel jednak to także sposób na laserowe usuwanie zmarszczek. Doskonale sprawdza się w odmładzaniu skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni. W przeciwieństwie do tradycyjnej dermabrazji laserowej - w wyniku której usuwana jest cała wierzchnia warstwa skóry - zabiegi laserem Fraxel aplikowane są na skórę wybiórczo. W wybrane strefy kierowane jest światło lasera, które głęboko i precyzyjnie penetruje zarówno tkankę podskórną, jak i skórę właściwą, usuwając stare, uszkodzone komórki. Skóra wokół pozostaje nienaruszona, więc gojenie się następuje niezwykle szybko (5 dni, do tygodnia). Niestety, fraxel boli (uczucie wielu drobnych, ale dokuczliwych ukłuć). Dlatego przed zabiegiem skóra jest smarowana środkiem znieczulającym, który skutecznie osłabia nieprzyjemne doznania. Najlepsze rezultaty zaś daje przeprowadzenie serii 3-5 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-4 tygodniowych. Co ważne, efekty tego zabiegu najlepiej widoczne są po dwóch miesiącach od jego przeprowadzenia.
CENA: 1800–3000 zł za 1 zabieg

Zdaniem lekarza:
Najlepsze efekty uzyskujemy  u pacjentek do 40-45 r. Niezastąpiony w leczeniu blizn i  przebarwień   potrądzikowych, W istotny sposób zmniejsza widoczność rozstępów skóry. Zalecamy co najmniej trzy zabiegi, raz na miesiąc.                                                                        

4. Zabieg Jetpeel

W porównaniu z nieco nieprzyjemnymi Fraxelem czy LipoShokiem to prawdziwie relaksujący zabieg, a konkretnie głęboko złuszczający piling naskórka, do którego używa się silnego strumienia soli fizjologicznej i powietrza (albo tlenu). Jetpeel może być stosowany w zabiegach na twarz i ciało. Doskonałym radzi sobie z likwidowaniem zmian trądzikowych, ułatwia usuwanie blizn potrądzikowych i skutecznie pomaga w walce z cellulitem i rozstępami. Jego ponaddźwiękowa prędkość pozwala wykonać peeling na różnych głębokościach skóry i usunąć stare, zrogowaciałe warstwy. Zabieg jest nieinwazyjny i nie wymaga zastosowania znieczulenia. Dodatkowo obkurcza rozszerzone pory oraz doskonale nawilża skórę. A ty czujesz tylko chłodną mgiełkę na twarzy... pamiętaj, by czasem podarować sobie odrobinę relaksu...

Zdaniem lekarza:
Zabieg przyjemny i efektywny, lecz działający dużo bardziej powierzchownie , w porównaniu z np. fraxelem. Dobre efekty uzyskujemy, łącząc oba zabiegi. Jetpeel + fraxel.
Cena: od 250 zł

Sprawdź też: Na czym polega zabieg fotoodmładzania?

Techniki relaksacyjne, które pomagają się odprężyć.

Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy