raid na komary

Raid na komary: które preparaty działają i nie szkodzą dzieciom? [RANKING]

Aby Raid na komary działał, trzeba dobrać preparat do swoich potrzeb. Niektóre środki stosuje się wewnątrz pomieszczeń, a inne na dworze. Bezpieczny Raid na komary to tylko ten z dobrym składem, najlepiej stworzony specjalnie dla dzieci.
Ewa Janczak-Cwil
raid na komary
Raid na komary ma odstraszyć lub zabić komary, które znalazły się w domu albo atakują na zewnątrz, np. podczas zabawy na dworze. Aby ustrzec się przed bolesnymi ukłuciami i swędzącymi śladami po komarach, warto wybrać dobry preparat, który działa szybko i bezpiecznie. Czy stosując Raid na komary, pozbędziesz się owadów i nie zaszkodzisz dziecku?

Spis treści: Raid na komary: dostępne środki:
 1. Elektrofumigator w płynie, 20 zł
 2. Urządzenie Night&Day, 25 zł
 3. Spirale na komary, 15 zł
 4. Spray na owady latające, 15 zł

Jak działa Raid na komary?

Zawarte w preparatach Raid substancje mogą truć albo odstraszać komary, albo robić obie te rzeczy naraz. Ich cechą wspólną jest skuteczność. Jest jednak pewien warunek: trzeba dobrać odpowiedni środek do powierzchni, na jakiej chcemy zwalczyć komary.
Uwaga! Zawsze po zastosowaniu preparatu Raid na komary trzeba zobaczyć, jak toleruje go dziecko! Dym może je drażnić, tak samo jak substancja chemiczna czy zapach środków owadobójczych.
Redakcja poleca: Domowe sposoby na komary: co robić, żeby komary nie gryzły?
Domowe sposoby na komary są prawie tak samo skuteczne, jak te chemiczne, za to o wiele zdrowsze dla nas i środowiska! Warto wypróbować naturalne środki na komary, takie jak: lawenda, wanilia, olejek cytrynowy i inne (równie skuteczne w walce z komarami) preparaty. Dzięki nim nie tylko odstraszysz insekty, lecz także wprowadzisz do domu piękne, aromatyczne zapachy! Sprawdź, czym odstraszyć komary.

Raid na komary: jaki preparat wybrać?

Do wnętrz lepiej kupić Raid na komary w formie elektrofumigatora. Są dwa rodzaje takich urządzeń – z preparatem w płynie oraz w specjalnych wkładach: plasterkach lub sprasowanym piasku. Tego typu środki można stosować także wtedy, gdy w pomieszczeniu znajdują się ludzie i zwierzęta domowe, czyli np. przez całą noc.
Uwaga: Raid na komary stosuj zawsze zgodnie z zaleceniami producenta. Elektrofumigator nie powinien być podłączony do prądu dłużej niż 8 godzin, a dzieciom nie wolno go dotykać.
Na mniej lub bardziej otwartej przestrzeni sprawdzą się dymiące spiralki. Jeśli zamierzasz siedzieć na tarasie przy stole, można jedną ustawić pod nim (ochroni nogi), a drugi gdzieś wyżej, aby odstraszał komary ponad stołem.

W pomieszczeniach, w których nie muszą ciągle siedzieć ludzie, można zastosować spray, który wybije komary co do jednego w 15 minut. Pomieszczenie należy później przewietrzyć. Tego typu spraye można też stosować na ramy okienne i futryny, gdyż ich zapach odstrasza komary.

Czy Raid na komary szkodzi dzieciom?

Szkodliwa substancja w preparatach na kleszcze i komary to DEET: negatywnie oddziałuje na układ nerwowy i jest absolutnie zakazana w środkach stosowanych przez dzieci i kobiety w ciąży. Produkty Raid na komary są pozbawione DEET, a producent zapewnia, że używane zgodnie z instrukcją są całkiem bezpieczne.

Elektrofumigator na komary dla dzieci, ok. 25 zł

Na rynku są dostępne także preparaty dedykowane dzieciom. Elektrofumigator na komary dla dzieci to urządzenie z płynem do zwalczania komarów i zabezpieczania pomieszczeń przed owadami z zewnątrz. Pod wpływem ciepła płyn paruje, działa nawet przy otwartych oknach i włączonym świetle, w pokojach do 20 m2 przez ok. 60 nocy. Bezpieczny dla dzieci od 1. roku życia. Elektrofumigator Bros na komary dla dzieci działa również z wkładami w formie płytek.
 

Raid na komary: elektrofumigator w płynie, ok. 20 zł

Elektrofumigator z płynem przeciwko komarom. Wkład wystarcza na 30 nocy (stosowany 8 godzin na dobę). Ilość płynu w buteleczce można stale kontrolować i w razie potrzeby z wyprzedzeniem dokupić nowy wkład. Skutecznie chroni przed komarami w pomieszczeniu do 30 m2.

Zalety:
 • bezzapachowy
 • nie dymi
 • skuteczny
raid na komary elektrofumigator

Raid na komary: urządzenie Night&Day, ok. 25 zł

Elektryczne urządzenie działające na wymienne wkłady ze skompresowanego piasku. Składnik aktywny wydziela się w sposób ciągły i ze stałym natężeniem. Zapewnia ochronę przed komarami, mrówkami i muchami. Jeden wkład wystarcza na 10 dni użytkowania przez 24 h na dobę.

Zalety:
 • nie wycieka
 • odstrasza też mrówki i muchy
 • bardzo wydajny
raid na komary wkład z piasku

Raid na komary: spirale, ok. 15 zł

Do stosowania na zewnątrz: na werandach, tarasach, balkonach. W opakowaniu znajduje się 10 spiralek oraz metalowa podstawka. Spiralki przed założeniem na podstawkę należy delikatnie rozdzielić. Po zapaleniu końca spirali trzeba zdmuchnąć płomyk – materiał będzie się długo żarzyć, wydzielając odstraszający komary dym.

Zalety:
 • do stosowania na zewnątrz
 • niska cena
 • 1 spirala dymi do 6 godzin
 
raid na komary spirala

Raid na komary: spray na owady latające, ok. 15 zł

Opakowanie zawiera 400 ml preparatu. Zabija komary, meszki, muchy, osy, szerszenie, ćmy, mole. Spryskana powierzchnia odstrasza owady przez 5 godzin. Działanie kontaktowe – zabija owady, gdy te będą miały kontakt ze spryskana powierzchnią – utrzymuje się do 7 godzin. Po spryskaniu wnętrza trzeba je opuścić na 15 minut i zamknąć, a później przewietrzyć.

Zalety:
 • niska cena
 • skuteczność
 • wydajność
raid na komary spray

Zobacz także:
Oceń artykuł

Ocena 6 na 2 głosy

Zobacz także

Popularne tematy