Pierwsze klocki dziecka Fisher-Price®
fot. Fisher-Price®

4 rozwojowe umiejętności, które twoje dziecko zdobędzie dzięki pierwszym klockom

Nikt chyba nie wyobraża sobie dzieciństwa bez kolorowych klocków. Dzięki nim mały człowiek uczy się tworzyć ciekawe konstrukcje, przez co rozwija swą kreatywność i lepiej poznaje świat. Ale to nie wszystko! Zobacz, jakie jeszcze umiejętności nabywa dziecko podczas zabawy pierwszymi klockami.
Pierwsze klocki dziecka Fisher-Price®
fot. Fisher-Price®
Klocki doskonale stymulują rozwój malucha, pozwalają mu rozumieć otaczający go świat, a a nawet wpływają na kontakty z rodzicami oraz rówieśnikami. W trakcie zabawy z innymi osobami, dziecko uczy dzielenia danymi przedmiotami oraz współpracy w grupie. Co więcej, klocki wzbogacają dziecięcą wiedzę, a także zachęcają do wyrażania uczuć i pragnień. Oprócz tego, kolorowe elementy kształtują wyobraźnię i zdolności poznawcze dziecka. Jak to wygląda w praktyce? Wypróbuj zestaw Pierwsze Klocki Malucha od Fisher-Price® i przekonaj się, jakie umiejętności zdobędzie twoja pociecha!

Koordynacja oko-ręka

W jaki sposób klocki wpływają na rozwój dziecka? Przede wszystkim chwytanie klocków oraz zabawa w ich wkładanie i wyjmowanie pomaga dziecku w wyrabianiu koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz zręczności. Ponadto klocki usprawnią pracę mięśni i palców, a także rozwijają wyobraźnię przestrzenną i zdolności matematyczne u dziecka. Kto wie, być może za kilka lat okaże się, że twoja pociecha świetnie radzi sobie w szkole z geometrią? Dzięki Pierwszym Klocki Malucha od Fisher Price, maluch będzie mógł trenować zręczność oraz łączenie elementów w całość. Zestaw składa się z 10 kolorowych klocków do sortowania. Można je układać jeden na drugim i wrzucać do poszczególnych otworów.  Gdy, w trakcie zabawy twoje dziecko zacznie zastanawiać się na tym, jakie klocki wrzucić do odpowiednich otworków, ćwiczyć będzie umiejętność rozwiązywania problemów.

Chwyt pęsetowy

Pierwszym ćwiczeniem, jakie samo dziecko podejmuje, jest chwytanie. Odruch ten polega na tym, że gdy dotykasz wnętrze dłoni dziecka, palce maluszka zaciskają się. Początkowo przedmiotem, który maluch próbuje uchwycić jest z reguły matczyna dłoń. W miarę upływu czasu, gdy dziecko poznaje otaczające go przedmioty, umiejętność chwytania staje się mniej automatyczna, a bardziej przemyślana. Świetnym sposobem na rozwój sprawności dłoni i palców jest zabawa klockami. Dzięki nim maluch, biorąc w dłoń poszczególne elementy, uczy się nie tylko rozpoznawania różnych kształtów, ale i trenuje chwytanie przedmiotu w sposób bardziej precyzyjny. Warto zatem zachęcać dziecko do tego rodzaju treningu, np. przy pomocy Pierwszych Klocków Malucha.

Rozwój poznawczy

Zestaw składa się z 10 kolorowych klocków do sortowania, które zachęcą twoje dziecko to poznawania nie tylko kolorów, ale i różniących się między sobą figur geometrycznych. Żywe kolory i zabawne kształty z pewnością wzbudzą w twym dziecku naturalne zaciekawienie. Warto zachęcać dziecko do poznawania klocków, ale można również samemu dołączyć do zabawy. Czas spędzony z rodzicem, będzie dla dziecka solidną podstawą do nauki dzielenia się oraz ogólnego poznawania świata. Dodatkowo, zaletą Pierwszych Klocków Malucha jest to, że mieszczą się one w wiaderku, w którym mogą być przechowywane. Wygodny uchwyt ułatwia przenoszenie zabawki, dzięki czemu maluch może bawić się w dowolnym miejscu – a nawet zabrać klocki ze sobą w podróż!

Motoryka mała

Obracając klockiem, maluch trenuje prawidłowy chwyt, zręczność oraz precyzję trafiania przedmiotem do właściwego otworu. Pierwsze klocki malucha od Fisher Price to nie tylko świetna zabawa, ale i wspaniałe narzędzie do rozwoju motoryki małej, która jest określeniem wszelkich czynności, wykonywanych palcami i dłońmi. Sprawność ta jest szczególnie ważna dla małego człowieka, gdyż sprzyja nauce pisania, rysowania czy wycinania kolorowanek. Sortując różnokształtne klocki, twoje dziecko zdobędzie wiele nowych umiejętności, które z pewnością przydadzą mu się w przyszłości. Nauczy się również porządku, gdyż klocki mimowolnie sprząta się w trakcie wesołej zabawy!

Chcesz poznać więcej zabawek? Zajrzyj: Fisher-Price®

Zobacz także

Popularne tematy