GRY
 
 

400+ na każde dziecko. Nowy projekt PO ucieszy rodziców!

Platforma Obywatelska przedstawiła projekt ustawy, w którym podwyższa kwotę dodatku do urlopu wychowawczego. To nie pierwszy raz, kiedy PO chce zmian w ustawie.

Niemowlę leży w łóżeczku
fot. Fotolia
Jak podaje Radio Zet, Platforma Obywatelska przedstawiła nowy projekt ustawy o świadczeniach rodzinnych, w którym podwyższa kwotę dodatku do urlopu wychowawczego.

Wyższa kwota dodatku do urlopu wychowawczego

Niezależnie od liczby dzieci oraz ich stanu zdrowia, kwota dodatku do urlopu wychowawczego wynosi 400 zł miesięcznie. Nowy projekt zakłada, że dodatek będzie wzrastał wraz z liczbą dzieci – rodzice otrzymają 400 zł na każde dziecko.

"My w poprzedniej jeszcze kadencji Sejmu w 2015 r. przygotowaliśmy odpowiedni projekt ustawy. Projekt ten był procedowany, zbieraliśmy opinie z różnych resortów, trafił do komisji i we wrześniu 2015 r. było gotowe sprawozdanie. Niestety nie udało nam się go przeprowadzić w tamtej kadencji Sejmu. Dlatego w tej kadencji kończymy to, co w poprzedniej rozpoczęliśmy" – powiedziała posłanka Marzena Okła-Drewnowicz z PO.
Redakcja poleca: Urlop wychowawczy – to powinnaś wiedzieć
Sprawdź aktualne informacje i porady dotyczące urlopu wychowawczego.

Urlop wychowawczy w 2017 roku

Dodatek z tytułu opieki nad dzieckiem w okresie korzystania z urlopu wychowawczego jest jednym z dodatków rodzinnych. Należy pamiętać, że nie jest samoistnym świadczeniem i mogą z niego korzystać wyłącznie rodzice, którym przysługuje prawo do zasiłku rodzinnego.

Zobacz także: Urlop wychowawczy 2017: wszystko, co musisz wiedzieć

Źródło: radiozet.pl
Doładuj
Przeładuj