Księżna Diana z synem Harrym
fot. Instagram/princess.diana.forever

Księżna Diana o macierzyństwie: 5 wzruszających cytatów

Księżna Diana do dziś żyje w sercach milionów ludzi. Przeczytajcie, co mówiła o miłości do swoich dzieci i ich wychowaniu. To naprawdę wzruszające!
Hanna Szczesiak
Księżna Diana z synem Harrym
fot. Instagram/princess.diana.forever
31 sierpnia minęło 20 lat od śmierci “królowej ludzkich serc", księżnej Diany. Diana była dla Brytyjczyków symbolem życzliwości, dobra i miłości. Chociaż była znana ze swej pracy charytatywnej i niesienia pomocy potrzebującym, najważniejszą rolą w jej życiu była rola matki.

"Żyję dla swoich dzieci..."

Księżna Diana często mówiła o swoich synach, Williamie i Harrym. Oto 5 najpiękniejszych cytatów o macierzyństwie:
 
  • O nauce empatii: "Chcę, żeby moi chłopcy rozumieli emocje innych ludzi, ich słabości. Żeby rozumieli ich niepokoje, nadzieje i marzenia".
  • O depresji poporodowej: "Budzisz się rano i nie chcesz wychodzić z łóżka, czujesz się niezrozumiana i tak bardzo zagubiona. Ludzie myślą, że chcesz zwrócić na siebie uwagę, a przecież skoro jesteś osobą publiczną, to robisz to cały czas. Ja płakałam, bo chciałam dobrze wypełniać moje obowiązki, spełniać się w roli żony, matki i Księżnej Walii.
  • O miłości do dzieci: "Żyję dla moich synów. Bez nich byłabym zagubiona".
  • O przytulaniu: "Przytulanki są źródłem dobra, szczególnie dla dzieci".
  • O walce za swoje dzieci: "Będę walczyć o moje dzieci na każdej płaszczyźnie, żeby mogły osiągnąć wszystko, co najlepsze – jako ludzie i jako osoby publiczne".

Diana otaczała swoich synów miłością i opieką, chciała dla nich tego, czego chce dla dzieci każda matka: szczęśliwego, spokojnego życia pełnego miłości i sukcesów.
 

Co myślicie o księżnej Dianie? Podzielacie zachwyt i tęsknotę Brytyjczyków?

Zobacz także: To okrutne, jak książę Karol przywitał na świecie syna. Te słowa złamały Dianie serce

Źródło: huffingtonpost.com
Redakcja poleca: Zgodne wychowywanie dziecka – film
Zastanawiasz się jak razem zgodnie wychowywać malucha? Twój mąż chce grać z malcem w piłkę, a ty upierasz się przy teatrze. To da się pogodzić.
Oceń artykuł

Ocena 4 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy