5-letni chłopiec uratował w wypadku młodszego brata
fot. Twitter/KFOR

5-latek bohaterem – ogromne brawa dla tego chłopca!

Gdy samochód, którym jechali chłopcy, przewrócił się i zaczął płonąć, 5-latek nie wahał się ani chwili.
Hanna Szczesiak
5-letni chłopiec uratował w wypadku młodszego brata
fot. Twitter/KFOR
W mieście Galveston w stanie Teksas doszło do wypadku. Ojciec jechał z dwoma synami ciężarówką, mama chłopców jechała innym samochodem – rodzina była w trakcie przeprowadzki.

Z nieznanych jeszcze przyczyn ciężarówka wpadła na metalowe barierki oddzielające jezdnie. W wyniku uderzania kierowca został wyrzucony przez przednią szybę. Według Sky News, mężczyzna zmarł na miejscu.

Gdy ciężarówka przewróciła się i zaczęła płonąć, 5-latek wyciągnął z samochodu 2-letniego brata. Błąkającym się po ulicy chłopcom pomógł mężczyzna mieszkający w okolicy. "Spanikowałem. Nikogo tam nie było, żadnej policji, zero. Żadnej żywej duszy. Wtedy zobaczyłem chłopców. Zacząłem się trząść, nie wiedziałem, co robić" – powiedział dziennikarzom.

Chłopcy zostali przewiezieni do szpitala. 2-latek doznał lekkich oparzeń. Ich matka jechała przed ciężarówką i nie widziała wypadku.

Niewielu dorosłych odważyłoby się podejść do płonącego samochodu. 5-letni chłopiec jest prawdziwym bohaterem – gdyby nie on, jego młodszy braciszek mógłby nie przeżyć wypadku.
 

Czytaj także: Zanim do dziecka przyjedzie pogotowie

źródło: Sky News
Redakcja poleca: Bezpieczna samochodowa podróż z maluchem [LIVECZAT Z EKSPERTAMI]
Jakie są zasady przewożenia dzieci samochodem? Co robić, aby rodzinne podróże były bezpieczne i wygodne? I wreszcie – jak wybrać najlepszy fotelik? Na te i inne pytania młodych rodziców odpowiadali podczas liveczatu na profilu fb „Mamo To Ja” eksperci: Kamil Kasiak, ratownik medyczny oraz Tomasz Świergolik, przedstawiciel firmy Marko, doradca w zakresie fotelików samochodowych. Obejrzyjcie nasz film!
Oceń artykuł

Ocena 4 na 1 głos

Zobacz także

Popularne tematy