Jak spłodzić dziewczynkę? 5 metod zwiększających szansę na córkę [WIDEO]

Spłodzenie dziewczynki lub chłopca to w dużej mierze loteria, ale jest kilka metod, które mogą sprzyjać poczęciu dziewczynki. Liczy się nie tylko moment współżycia, lecz także pozycja, w jakiej się kochacie, a nawet twoja dieta.

Zobacz inne z serii: Ciąża bez tajemnic (16)

Zaplanowanie płci dziecka jest możliwe, choć żadna metoda nie gwarantuje, że spłodzimy dziewczynkę. Znamy jednak kilka sposobów, które mogą zwiększyć szansę na poczęcie córki. Znaczenie może mieć np. to, kiedy się kochacie, ale nie tylko!

Jak spłodzić dziewczynkę? 

Oto pięć „metod na dziewczynkę”. Jeżeli bardzo zależy wam, by mieć córkę, najlepiej zastosujcie je wszystkie.

1. Wyznacz odpowiedni czas na kochanie

Aby zwiększyć szansę na poczęcie dziewczynki, najlepiej kochać się 2-3 dni przed owulacją. Wtedy plemniki z chromosomem X (żeńskim) mają większe szanse na dotarcie do komórki jajowej jako pierwsze. Dzieje się tak, ponieważ są one silniejsze niż plemniki „męskie” i dłużej mogą przeżyć w organizmie kobiety. Do czasu owulacji plemniki z męskim chromosomem mogą nie wytrzymać, ponieważ ich żywotność jest krótsza. Plemniki z chromosomem X mogą poczekać na dotarcie komórki jajowej i ją zapłodnić. Z kolei współżycie dokładnie w dni płodne zwiększa szansę na chłopca, ponieważ męskie plemniki są szybsze.

2. Pilnuj swojej wagi

Urodzenie dziewczynki podobno wiąże się z mniejszym wysiłkiem niż urodzenie chłopca. Jest tak dlatego, że dziewczynki zazwyczaj są mniejszymi noworodkami, więc i wysiłek fizyczny jest mniejszy. Związana z tym jest teoria, jakoby kobiety szczupłe i drobne, ważące mniej niż 52 kg, częściej rodziły dziewczynki, bo i one same są drobniejsze.

3. Zaplanuj dietę

Dieta wspomaga płodność, ale może również wpłynąć na płeć dziecka. Zmiany w diecie najlepiej wprowadzić około trzy miesiące przed planowaniem poczęcia, tak by ich efekty były widoczne, gdy zaczniecie się starać o ciążę. Poczęciu córki sprzyja dieta uboga w sól, cukier i potas. Zamiast tego jedz produkty obfitujące w wapń i magnez. Minerały te znajdziesz w nabiale, czekoladzie, orzechach, rybach i cytrusach. 

Zobacz także: Jak spłodzić syna? 6 metod planowania płci dziecka

4. Przyjrzyj się zdrowiu partnera

Tryb życia przyszłego taty również ma znaczenie przy staraniach o dziecko. Plemniki z chromosomem męskim są delikatniejsze i szkodzi im więcej czynników. Jeśli więc twój partner ma do czynienia w pracy np. z toksynami, wysoką temperaturą lub pali papierosy, wasze szanse na dziewczynkę rosną, a na poczęcie chłopca bardzo maleją. Plemniki żeńskie są mniej odporne na czynniki zewnętrzne, więc niesprzyjające warunki nie grożą im aż tak bardzo. 

5. Wybierzcie odpowiednią pozycję 

Najlepsze pozycje seksualne, by począć dziewczynkę, są takie, w których plemniki mają do pokonania dłuższą drogę, np. w pozycji klasycznej lub wariantach pozycji stojącej. To również wynika z faktu, że żeńskie plemniki są odporniejsze i mają dłuższą żywotność, a długa trasa może zaszkodzić plemnikom z męskim chromosomem.

Zobacz także:

Oceń artykuł

Ocena 5 na 5 głosy

Zobacz także

Popularne tematy