5 sposobów na to, żeby począć dziewczynkę [WIDEO]

Na płeć dziecka nie masz wpływu w 100%, jednak udowodniono naukowo, że to nie do końca loteria. Oto kilka metod na to, by zajść w ciążę i urodzić córeczkę.

Zobacz inne z serii: Ciąża bez tajemnic (16)

Chcesz mieć córkę? Zaplanowanie płci dziecka jest możliwe, choć nie daje 100% pewności. Znamy jednak kilka metod, które mogą wspomóc was w staraniach o ciążę z dziewczynką.

1. Wyznacz odpowiedni czas na kochanie

Najlepiej starania o dziecko rozpocząć 2-3 dni przed owulacją. Wtedy plemniki z chromosomem X (damskim) mają większe szanse na dotarcie do komórki jajowej jako pierwsze. Dzieje się tak, ponieważ są one silniejsze niż plemniki „chłopięce” i dłużej mogą przeżyć w organizmie kobiety. Do czasu owulacji plemniki z męskim chromosomem mogą nie wytrzymać, ponieważ ich żywotność jest krótsza, a plemniki z chromosomem X mogą poczekać na dotarcie komórki jajowej i ją zapłodnić. 

2. Pilnuj swojej wagi

Urodzenie dziewczynki ponoć wiąże się z mniejszym wysiłkiem niż urodzenie chłopca. Jest tak dlatego, że dziewczynki zazwyczaj są mniejszymi noworodkami, więc i wysiłek fizyczny jest mniejszy. Podobno też kobiety szczupłe i drobne, ważące mniej niż 52 kg, częściej zachodzą w ciążę i rodzą dziewczynki, bo i one same są drobniejsze.

3. Zaplanuj swoją dietę

Dieta oprócz tego, że wspomaga płodność, może również wpłynąć na płeć dziecka. Zmiany w diecie najlepiej wprowadzić około 3 miesiące przed planowaniem poczęcia, tak by efekty diety na płodność były już widoczne, gdy zaczniecie się starać o ciążę. Poczęciu córki sprzyja dieta uboga w sól, cukier, potas. Zamiast tego jedz dużo wapnia i magnezu. Znajdziesz je w nabiale, czekoladzie, orzechach, rybach i cytrusach. 

4. Przyjrzyj się zdrowiu partnera…

… oraz jego trybowi życia. Plemniki z chromosomem męskim są delikatniejsze i szkodzi im więcej czynników. jeśli więc twój partner ma doczynienia w pracy np. z toksynami, wysoką temperaturą lub pali papierosy, wasze szanse na syna bardzo maleją. Plemniki żeńskie są mniej odporne na czynniki zewnętrzne, więc niesprzyjające warunki nie grożą im aż tak bardzo. 

5. Wybierzcie odpowiednią pozycję 

Najlepsze pozycje seksualne by począć dziewczynkę są takie, w których plemniki mają do pokonania dłuższą drogę, np. w pozycji klasycznej lub wariantach pozycji stojącej. Jest tak dlatego, że żeńskie plemniki są odporniejsze i mają dłuższą żywotność, a długa trasa może zaszkodzić plemnikom z męskim chromosomem.

Zobacz także:

Oceń artykuł

Ocena 5 na 3 głosy

Zobacz także

Popularne tematy