Seks po cięciu cesarskim
fot. AdobeStock

5 najlepszych pozycji seksualnych dla kobiet po cesarskim cięciu

Cesarka zostawia na ciele kobiety ślad w postaci rany na brzuchu po nacięciu. Trzeba o nią szczególnie dbać. Ale to nie znaczy, że musisz zwlekać z seksem w nieskończoność, jeśli już jesteś na niego gotowa!
Milena Oszczepalińska
Seks po cięciu cesarskim
fot. AdobeStock
To, że zostałaś mamą, nie oznacza, że przestałaś być kobietą. W nowej rzeczywistości łatwo zapomnieć o seksie, tym bardziej że wiele kobiet po porodzie ma obawy przed pierwszy zbliżeniem. Szczególnie duże obawy mają panie, które miały cesarskie ciecie.

Kiedy można współżyć po cesarce?

Nie ma sztywnych reguł określających termin drugiego pierwszego razu. Ponieważ przy cesrskim cięciu twoja pochwa nie ucierpiała podczas porodu, będziesz mogła podjąć współżycie seksualne szybciej, niż mamy po porodzie naturalnym. Lekarze zalecają, by poczekać około 4-6 tygodni. Po tym czasie mija czas połogu i najpewniej będziesz miała wizytę kontrolną u ginekologa, możesz dopytać czy specjalista nie widzi przeciwwskazań. Wiele zależy także od gotowości kobiety. Pierwsze tygodnie po porodzie to sprawdzian seksualnej dojrzałości młodych ojców. Im aktywniej będziemy uczestniczyć w opiece nad malcem, tym szybciej żona wróci do pełni sił.
Redakcja poleca: Relacje z partnerem po porodzie - film
Przyjście na świat dziecka stawia przed partnerami nowe wyzwania i obowiązki. Jak nie zaniedbać relacji z ukochanym podpowiada nasz psycholog Adriana Klos.

Strach przed seksem

Bez wątpienia seks po porodzie będzie inny, ale nie oznacza jednak, że będzie gorszy! W przypadku pań po cesarce nie doszło do rozciągnięcia mięśni pochwy, więc doznania mogą być podobne, do tych sprzed porodu. Główna różnica w czerpaniu przyjemności może wynikać z nowej sytuacji, w której się znaleźliście. Zmęczenie i płaczące dziecko, czy piersi pełne mleka mogą nie sprzyjać miłosnym igraszkom. Wiele kobiet po porodzie nie czuje się atrakcyjnie i zaczyna unikać zbliżeń. Ciało kobiety po ciąży jest inne, pojawiają się rozstępy, czasem zostaje brzuszek i więcej skóry na brzuchy. Wiele pań nie czuje, że ich ciało dokonało niewiarygodnych rzeczy, ale widzi, że ciąża i poród je zniszczyły. Pamiętaj, że ciało potrzebuje czasu. Daj sobie czas i bądź pewna, że ojciec twojego dziecka na pewno nie myśli o twoim ciele, tak jak ty o nim myślisz.
 

Zamiast rezygnować z seksu, poproś partnera, by nie dotykał na razie wstydliwych części ciała, może będziesz się lepiej czuła, kochając w bieliźnie?

Jak się kochać po cesarce?

Jeśli poród odbywał za pomocą cięcia cesarskiego, możesz zapoznać się z poniższymi propozycjami pozycji, które będą zarówno bezpieczne, jak też komfortowe. Porozmawiaj też wcześniej z partnerem o swoich oczekiwaniach i obawach. Gdy będzie je znał, z pewnością wykaże się dostateczną delikatnością i czułością, by wasz powrót do intymności po porodzie był udany.
  •  Litera X

Kobieta leży na plecach i ma uniesione w górę, skrzyżowane nogi (jak w literę X). Mężczyzna stoi nad nią (aby to było możliwe, kobieta powinna znajdować się na odpowiedniej wysokości, zwykłe łóżko w sypialni może być zbyt niskie). Dzięki tej pozycji parter nie napiera swoim ciałem na twój brzuch i okolice rany po cięciu.
  • Na siedząco

Wszelkie pozycje w leżeniu, gdy partner jest na górze, nie są wskazane, gdy kilka tygodniu temu miałaś nacinany brzuch. Jeśli jednak ważny jest dla was bliski kontakt wzrokowy, możecie wypróbować tę pozycję. Siedząc okrakiem na kolanach partnera, możecie być ze sobą bardzo blisko, jednocześnie chroniąc twój brzuch.
  • Na łyżeczki

W tej pozycji możecie oboje leżeć na łóżku, partner za tobą. Nic nie uciska na okolice brzucha i rany po cesarce, a dodatkowo mężczyzna ma możliwość dotykać cię niemal po całym ciele…
  • Odwrócony kowboj

A raczej kowbojka :) bo to ty siedzisz na partnerze, a on leży na plecach. Nie jest to jednak klasyczna pozycja na jeźdźca, ale odwrócona. Dzięki temu, że siedzisz tyłem do partnera, możesz całkowicie kontrolować szybkość i głębokość penetracji, co da ci duże poczucie komfortu.
  • Na stojąco

To pozycja, w której kobieta stoi przodem do ściany lub jakiegoś mebla i nieco pochyla się do przodu, a mężczyzna stoi za nią. Penetracja odbywa się od tyłu. Jeśli w jakimś momencie poczujesz dyskomfort, po prostu powiedz to partnerowi. To ma być przyjemność dla was obojga :)

Źródło: sg.theasianparent.com
  [content:2_1365,8_1614,0_23612,0_23316:CMNews]
 
Oceń artykuł

Ocena 6 na 7 głosy

Zobacz także

Popularne tematy